Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Paweł Zagumny: To było wspaniałe 20 lat

Paweł Zagumny: To było wspaniałe 20 lat

Meczem gwiazd w katowickim Spodku Paweł Zagumny oficjalnie zakończył swoją przygodę z reprezentacją Polski. – To było wspaniałe 20 lat, nie zamieniłbym się na nic na świecie. Robiłem to, co kochałem, a to jest najważniejsze, robiłem to z pasją przez wiele lat – podkreślał polski rozgrywający, dodając, że miejsce, w którym kończył swoją karierę reprezentacyjną, również nie było przypadkowe. – Spodek, kawał historii polskiej siatkówki. Uwielbiam tutaj grać – dodał zawodnik.

Reprezentacyjny debiut Pawła Zagumnego w seniorskiej reprezentacji Polski to 1996 rok.  Po 20 latach gry utytułowany rozgrywający oficjalnie zakończył reprezentacyjną karierę. Pawła Zagumnego w katowickim Spodku żegnały gwiazdy światowej siatkówki. Zwieńczeniem weekendu był mecz, w którym Gwiazdy Polskiej Siatkówki zmierzyły się z Gwiazdami Światowej Siatkówki. O pomyśle i organizacji imprezy pożegnalnej mówił Paweł Mirosław Wachowiak. – Pomysł był szalony. Swego czasu kiedy dookoła opowiadałem, że taki pomysł wpadł mi do głowy, to inni mówili, że ten Wachowiak chyba jest niezrównoważony – bo chce ściągnąć w jedno miejsce tyle gwiazd, znakomitości środowiska siatkarskiego… Głównym elementem, który mnie do tego zmotywował, było zorganizowanie tego meczu dla Pawła, bo uważam, że podczas swojej kariery przyniósł nam tyle radości, że takie pożegnanie jak to – należało mu się. Paweł, dziękuję jeszcze raz, a to, co zrobiliśmy dla ciebie, to tylko mała kropla w porównaniu z tym, co ty zrobiłeś dla nas – podkreślił organizator pożegnania Pawła Zagumnego.Główny bohater weekendowych wydarzeń zaznaczył natomiast, że fakt, iż ostatni mecz został rozegrany w katowickim Spodku, także nie był bez znaczenia. – Spodek, kawał historii polskiej siatkówki. Zaczęliśmy tutaj w 1998 roku, graliśmy tu w Lidze Światowej praktycznie rok w rok. Raz przegrywaliśmy, raz wygrywaliśmy, ale tak niezapomnianej atmosfery jak w Spodku nie ma w żadnej hali w Polsce. Uwielbiam tutaj grać, uwielbiałem, bo już chyba nie będzie mi dane – komentował zawodnik, krótko podsumowując ważny etap swojej zawodowej kariery. – To było wspaniałe 20 lat, nie zamieniłbym się na nic na  świecie. Robiłem to, co kochałem, a to jest najważniejsze, robiłem to z pasją przez wiele lat. Być może dlatego te sukcesy w końcu przyszły. Nie było łatwo na początku w seniorskiej siatkówce. Wiele razy przegrywaliśmy ważne mecze, ale w końcu ten los się odwrócił i mogliśmy wspólnie cieszyć się z tych kilku medali, które zdobyliśmy przez ostatnią dekadę – kontynuował zawodnik.

Następnie Paweł Zagumny zwrócił się do organizatorów imprezy i uczestników meczu pożegnalnego. – Chciałbym podziękować Mirkowi (Wachowiak – przyp. red.) za wspaniałą organizację tego wydarzenia, wiem, ile trudu on i cała fundacja włożyli, aby to zorganizować. Oczywiście wielkim gwiazdom, wielkim sportowcom również dziękuję za przyjazd tutaj. Są to wspaniali ludzie, których łączy siatkówka, robią to wszystko z pasją, są teraz trenerami albo jeszcze czynnie grają. Ale ich medale to było coś: potrójni mistrzowie świata, mistrzowie olimpijscy, także na pewno byli moimi idolami i od nich się tak naprawdę uczyłem. Te wszystkie porażki, które przyszły na początku mojej kariery seniorskiej, tylko mnie wzmocniły i dawały większego kopa do pracy. Wielkie dzięki, wiem, że nie było ze mną łatwo przez te 20 lat – dodał.

Nawiązując do swojej zawodowej przyszłości, Paweł Zagumny zdementował plotki dotyczące jego nowej roli. – Na pewno nie zostanę trenerem kadry w najbliższym dziesięcioleciu. Do wszystkiego trzeba się dobrze przygotować i samo moje doświadczenie nie wystarczyłoby, żebym poprowadził kadrę narodową. Bycie trenerem to jest inna bajka. Nie wykluczam tego w przyszłości, aczkolwiek gdybym miał wybrać bycie trenerem i co innego, to chyba wybrałbym coś innego (śmiech) – dodał zawodnik.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn, rozgrywki towarzyskie

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-09-12

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved