Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Paweł Zagumny: Brakowało tylko złotego seta

Paweł Zagumny: Brakowało tylko złotego seta

Puchar Krispol I ligi mężczyzn pojechał do Bielska-Białej. Zadecydował o tym tie-break w Tomaszowie Mazowieckim. Gospodarzom nie udało się do końca odwrócić losów meczu i ulegli BBTS-owi 2:3. Na meczu obecny  był prezes Polskiej Ligi Siatkówki Paweł Zagumny, który komplementował widowisko stworzone przez oba zespoły i kibiców.

– Było wiele dramaturgii w tym meczu. Z 0:2 prawie Lechii udało się odwrócić na 3:2. Brakowało tylko złotego seta i mielibyśmy komplet emocji. Kibice się spisali, a zawodnicy mogą być zadowoleni z poziomu. Mieli możliwość posmakowania zwycięstwa na wysokim poziomie – powiedział po meczu Paweł Zagumny.

Puchar to jest puchar – zawsze to trofeum – można sobie je postawić na półce i się z niego cieszyć. Do tego będzie możliwość grania z najlepszymi drużynami PlusLigi, także jest się z czego cieszyć. Organizacja tego meczu była bardzo dobra – wielkie gratulacje dla gospodarza, czyli Tomaszowa Mazowieckiego. Myślę, że ten puchar to dobra idea i mam nadzieję, że za rok zobaczymy równie emocjonujące widowisko – dodał prezes PLS.

Na gorąco mecz skomentował również trener Lechii Tomaszów Mazowiecki Bartłomiej Rebzda, który mimo porażki wskazał sporo pozytywów tego meczu w wykonaniu jego drużyny. – Przede wszystkim gratulacje dla zespołu z Bielska. My cieszymy się, że dorównaliśmy do tego poziomu, ale do zwycięstwa trzeba było zrobić coś więcej, np. serię zagrywek w piątym secie. Mieliśmy na to mało czasu, a inicjatywę przejął Jarek Maciończyk i nas rozstrzelał. Na pewno mogło się to dziś skończyć dużo wcześniej. Przy takiej dyspozycji BBTS-u już dawno mogliśmy być w domu. Cieszymy się, że to przeciągnęliśmy. Żałujemy, że nie ma wyniku 3:2, bo to my byśmy się cieszyli z pucharu. Mecz rozstrzygnął się w pierwszych ustawieniach tie-breaka. Drużyna z Bielska zbudowała sobie przewagę dobrą zagrywką i dobrą grą blok-obrona. Potrafili utrzymać dyspozycję z pierwszego spotkania, ale my zagraliśmy dwa równe mecze. Cieszymy się, bo potrzebowaliśmy tej dobrej gry. Mam nadzieję, że na meczach z Bielskiem zbudowaliśmy się i przypieczętujemy swoją dobrą dyspozycję zwycięstwem na koniec roku. Dzisiaj była pełna hala, gratulację dla organizatorów i kibiców. My dziś możemy zazdrościć BBTS-owi pucharu, ale oni mogą nam zazdrościć tej atmosfery, bo jak graliśmy u nich, to było kilka obserwujących osób, a tutaj doping publiczności poniósł nas do dobrej, wyrównanej gry, a ich do zwycięstwa. Jeżeli tak będzie dalej, to siatkówka w Tomaszowie będzie się rozwijać.

źródło: opr. własne, PLS