Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Zagumny: Na pewno będą zmiany

Paweł Zagumny: Na pewno będą zmiany

fot. Katarzyna Antczak

20 wygranych spotkań i 56 punktów. Ten bilans ONICO w sezonie 2017/18 nie okazał się wystarczający, by bić się o medale w PlusLidze. Siatkarzy z Warszawy czeka jeszcze dwumecz z Cuprum Lubin o siódme miejsce. – Myślę, że wszystko posypało się przez kontuzje. Spadła przez to jakość treningu i powoli zaczęliśmy tracić całą przewagę. Ta sytuacja pokazała, że z jednym atakującym nie da się grać na odpowiednim poziomie – mówił w rozmowie z polsatsport.pl dyrektor sportowy ONICO, Paweł Zagumny.

Na początku lutego, po dwudziestej kolejce spotkań, ONICO było wiceliderem PlusLigi i miało jedenaście punktów przewagi nad siódmym Indykpolem. Co wydarzyło się od tego czasu?Paweł Zagumny: Bardzo ciekawe pytanie. Stało się to, co nie powinno się stać. A tak na poważnie to myślę, że wszystko posypało się przez kontuzje. Spadła przez to jakość treningu i powoli zaczęliśmy tracić całą przewagę. Ta sytuacja pokazała, że z jednym atakującym nie da się grać na odpowiednim poziomie. Zabrakło nam punktu, by grać o medale, ciężko ocenić, co się stało. Żadnych błędów szkoleniowych nie widziałem. Śledząc treningi i mecze, wydawało się, że wszystko jest ok. Nie zdobyliśmy punktów ani z Indykpolem Olsztyn, ani z Cuprum Lubin. W tych meczach w praktyce przegraliśmy awans.

Kontuzje kontuzjami, ale czy ławka ONICO w tym sezonie nie była za krótka?

– Być może brakowało nam jednego przyjmującego, który potencjalnie mógłby nas wzmocnić na ataku. To jest takie gdybanie. Być może brakowało nam dłuższej ławki, ale inne drużyny też grają jedną szóstką, więc nie sądzę, by to była ta przyczyna.

Wyciągnęliście już ze Stephanem Antigą jakieś gorące wnioski przed kolejnym sezonem?

– Na razie otrząsamy się z szoku. A co do przyszłego sezonu, cały czas trwają przymiarki transferowe i to jest przestrzeń na wyciągnięcie wniosków. Trzeba się zastanowić nad niektórymi zawodnikami.

Na kogo polujecie?

– Póki co sezon trwa, zarówno w kraju, jak i ligach zagranicznych. Na pewno będą zmiany w klubie, na pewno przyjdą nowi zawodnicy, ale na razie żadnych nazwisk nie podam.

No dobrze, to na jakich pozycjach szukacie wzmocnień?

– Wszędzie. Myślę, że na każdą z pozycji przyjdzie nowa osoba.

Kto zostaje na sto procent, a kto odchodzi?

– Na 100% zostają ci, którzy mają kontrakty: Andrzej Wrona, Antoine Brizard, Damian Wojtaszek, Bartosz Kwolek, Jan Nowakowski, Jakub Kowalczyk i dochodzący do zdrowia Sharone Vernon-Evans. Odchodzą, to mogę potwierdzić, Jan Firlej i Jędrzej Gruszczyński. Nikoli Gjorgiewowi kończy się umowa, a Wojciech Włodarczyk ma kontrakt opcjonalny. Z kolei Guillaume Samica myśli o zakończeniu kariery.

Cała rozmowa Bartosz Hellera w serwisie polsatsport.pl

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-04-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved