Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Paweł Woicki: Zawsze walczymy o zwycięstwo

Paweł Woicki: Zawsze walczymy o zwycięstwo

fot. Klaudia Piwowarczyk

Dwie wygrane i porażka, tak wygląda bilans polskich siatkarzy w drugim tygodniu Siatkarskiej Ligi Narodów. – Zawodnicy są dalecy od optymalnej formy, ale na tym etapie nie mogą i nie powinni grać najlepszej siatkówki. Fajnie, że bez względu na to, kto w danym meczu jest na boisku, zawsze walczymy o zwycięstwo – mówi asystent Vitala Heynena, Paweł Woicki.

Czego dowiedzieliśmy się o reprezentacji Polski po drugim turnieju Ligi Narodów?Paweł Woicki: – Przede wszystkim tego, że przed nami dużo pracy. Zawodnicy są dalecy od optymalnej formy, ale na tym etapie nie mogą i nie powinni grać najlepszej siatkówki. Fajnie, że bez względu na to, kto w danym meczu jest na boisku, zawsze walczymy o zwycięstwo. Podobała mi się gra chłopaków w meczu z Chinami. Dobrze się bawili, ale emanowała z nich energia i wola zwycięstwa. Wreszcie dobrze funkcjonowała zagrywka i było sporo ciekawych akcji. 

Vital Heynen kompletnie zaskoczył wszystkich składem w meczu z Francją. Może pan, jako członek sztabu szkoleniowego, wie, czemu w spotkaniu z trójkolorowymi Belg wystawił samych żółtodziobów?

Nie rozmawiałem z nim na ten temat, więc mogę się tylko domyślać. Vital jest wytrawnym psychologiem i do takich spotkań podchodzi, dokładnie analizując wszystkie aspekty. Podejrzewam, że w meczu z Francją wystawił samych niedoświadczonych zawodników, by nie spalić ich psychicznie. 

Jak to? Przecież rzucił ich na głęboką wodę w starciu z najtrudniejszym rywalem i zostawił samych sobie. Mistrzowie świata, którzy mogli im pomóc, stali w kwadracie dla rezerwowych.

Proszę spojrzeć na to z innej strony. Gdyby wystawił tych żółtodziobów w meczu z Chińczykami, postawiłby ich w trudniejszej sytuacji. Bo debiutanci mieliby świadomość, że to spotkanie muszą wygrać. A z Francją? Gdyby wygrali, staliby się bohaterami, zaś po porażce nikt nie ma do nich pretensji. Wręcz przeciwnie, są chwaleni, że w takim składzie potrafili postawić się mocnemu rywalowi. Vital tak naprawdę podał im rękę.

Rozmawiał: Kamil Drąg, więcej w Przeglądzie Sportowym i serwisie Onet.pl

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-06-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved