Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Woicki: Zagraliśmy całkiem niezłe zawody

Paweł Woicki: Zagraliśmy całkiem niezłe zawody

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn w sobotę ulegli AZS-owi Politechnice Warszawskiej 2:3. Chociaż podopieczni Andrei Gardiniego przegrywali już 1:2, zdołali doprowadzić do piątego seta. W nim jednak górą byli siatkarze stołecznej drużyny, którzy dzięki zwycięstwu zrewanżowali się za porażkę w pierwszej części sezonu. – Nie trzymaliśmy się założeń, które nakreśliliśmy sobie przed spotkaniem – przyznał po meczu Paweł Woicki.

Siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn bardzo dobrze rozpoczęli sobotni pojedynek przeciwko podopiecznym Jakuba Bednaruka. Od początku zdecydowanie punktowali, dobrze grą akademików z Olsztyna kierował Paweł Woicki. Olsztynianie nie utrzymali jednak dobrej dyspozycji i w drugim secie bardzo gładko przegrali, zdobywając zaledwie jedenaście punktów. Po tak wyraźnej porażce siatkarze Andrei Gardiniego podnieśli się, jednak pomimo utrzymywania przez większość partii przewagi ostatecznie przegrali do 23. – Był on katastrofalny. Na szczęście udało nam się wrócić na właściwe tory w następnych partiach, choć z całego spotkania najbardziej żałujemy właśnie tego, jak i następnego seta. Mieliśmy w nim małą przewagę, ale w niektórych sytuacjach mogliśmy się zachować inaczej – powiedział o drugim i trzecim secie Paweł Woicki.

Chociaż również w czwartej odsłonie spotkania siatkarze Indykpolu AZS-u Olsztyn nie poddali się i ostatecznie wygrali do 22, przedłużając rywalizację, nie zdołali wygrać w tym meczu. Pomimo gry punkt za punkt przez całą decydującą odsłonę spotkania siatkarze z Olsztyna musieli uznać wyższość rywali. W drużynie z Warszawy nie do zatrzymania był Michał Filip, natomiast w polu zagrywki brylował Bartłomiej Lemański. – Nie trzymaliśmy się założeń, które nakreśliliśmy sobie przed spotkaniem. Źle funkcjonował nasz blok, ponieważ skuteczność w ataku Michała Filipa przez pięć setów była wprost kosmiczna [74 procent – przyp. red.]. Nasza niefrasobliwość w jego powstrzymywaniu spowodowała, że przegraliśmy to spotkanie. Mimo to uważam, że zagraliśmy całkiem niezłe zawody – powiedział olsztyński rozgrywający.

W najbliższy piątek przez akademikami z Olsztyna kolejny wymagający przeciwnik – Cerrad Czarni Radom, z którymi w pierwszej części sezonu olsztynianie przegrali 0:3. Radomianie w ostatniej kolejce nie bez problemów pokonali AZS Częstochowa 3:1. Co przed tym spotkaniem muszą poprawić siatkarze Andrei Gardiniego? – Przede wszystkim chcemy dobrze grać blokiem oraz realizować założenia taktyczne. Według mnie to będzie naszym kluczem do sukcesu – zakończył Woicki.

źródło: inf. własna, olsztyn.sport.pl