Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Paweł Woicki: Jestem zadowolony z postawy drużyny, wytrzymaliśmy presję

Paweł Woicki: Jestem zadowolony z postawy drużyny, wytrzymaliśmy presję

– Cała drużyna wypełniła przedmeczowe założenia z czego jesteśmy bardzo zadowoleni. W czwartym secie prowadziliśmy 14:11 i doszło do remisu, mogło być różnie. Na szczęście zawodnicy wytrzymali presję i wygrali seta po grze na przewagi  – powiedział trener akademickiej reprezentacji Polski Paweł Woicki.

Rosjanie postawili biało-czerwonym twarde warunki gry. Szczególnie było to widać w trzecim i czwartym secie. – To wszystko było wyreżyserowane, wiedzieliśmy że wygramy ten mecz i tak też się stało  – stwierdził z uśmiechem Paweł Halaba. Rywale Polaków zaryzykowali i wzmocnili swoją zagrywkę, co przyniosło zamierzony efekt. – Rosjanie zaczęli ryzykować w polu zagrywki i udawało im się wszystko począwszy od ataku, swoją dobrą grą podbudowali się. My z kolei poczuliśmy się zbyt pewnie i zaczęły nam wpadać proste piłki i przez to doszło do zaciętego spotkania – stwierdził  przyjmujący

W podobnym tonie wypowiedział się rozgrywający Michał Kędzierski, który przyznał, że mecz miał dwa oblicza. – W pierwszych dwóch setach Rosjanie nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Bardzo dobrze zagrywaliśmy, bardzo dobrze zagraliśmy w ataku i wszystko nam wychodziło. Z kolei w trzecim secie nasi rywale dobrze zagrywali, my mieliśmy kłopoty z przyjęciem, ich zagrywki były bardzo mocne. Ponadto dobrze zagrali w bloku, zdawaliśmy sobie sprawę z tego, że w bloku punktują, tego seta przegraliśmy sportowo. Z kolei w czwartym zagraliśmy nieco gorzej – podkreślił nowy zawodnik Czarnych Radom. W secie prawdy Polacy mieli chwile słabości, ale po grze na przewagi wygrali tą część meczu oraz całe spotkanie 3:2. – W tie-breku wyszliśmy w pełni skoncentrowani, zmotywowani i spokojni. Trzeba zaznaczyć, że spokojnie nie wygraliśmy go, ale jesteśmy doświadczoną drużyną. Wszyscy będziemy grać w polskiej lidze i tym samym zarówno pierwsza reprezentacja jak i my pokazujemy jak ta liga jest mocna – powiedział zadowolony siatkarz.

Radości nie krył też trener Paweł Woicki, który chwalił swoich podopiecznych. – Rosjanie po dwóch przegranych setach rzucili się do ataków, pobudzali się wzajemnie. Tie-break to była gra emocji, my wytrzymaliśmy tą presję. Ponadto zawodnicy zrealizowali założenia taktyczne, które nakreśliliśmy im, ponadto wykorzystali swoje doświadczenie z PlusLigi. W dwóch pierwszych setach bardzo dobrze przyjmowaliśmy zagrywkę naszych rywali, trzeba podkreślić, że Rosjanie zagrywali na światowym poziomie. W trzeciej odsłonie meczu nasi przeciwnicy zaryzykowali i poszli na pełne ryzyko, ulegliśmy tym emocjom, które oni próbowali przenieść na boisko. Dobrze, że wytrzymaliśmy w końcówce ponieważ prowadziliśmy 14:11, doszło do remisu i mogło być różnie, na ławce na pewno nie było łatwo – zakończył szkoleniowiec.

źródło: inf. prasowa, inf. własna