Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Światowa > Paweł Woicki: Wygraliśmy naprawdę ciężki mecz

Paweł Woicki: Wygraliśmy naprawdę ciężki mecz

fot. archiwum

Spotkanie z Argentyną nie należało do łatwych dla drużyny prowadzonej przez Stephane’a Antigę. Polacy do samego końca musieli walczyć o zwycięstwo, a w trzech pierwszych setach gra toczyła się na przewagi. – Argentyńczycy zagrali naprawdę bez kompleksów, przyjechali tutaj jako drużyna niejako skazana na trzy porażki. Zagrali przeciwko nam chyba jedno z lepszych spotkań w sezonie – zauważył Paweł Woicki.

Biało-czerwoni nie mieli łatwej przeprawy w meczu z reprezentacją Argentyny, w trzech setach walka toczyła się na przewagi. – Najważniejsze, żeby wykonywać wszystkie założenia. To, czy jest 36:34, czy 30:28, nie ma żadnego znaczenia. Ważne, że wygraliśmy naprawdę ciężki mecz – powiedział po spotkaniu Paweł Woicki, rozgrywający reprezentacji Polski.Należy jednak pamiętać, że dla podopiecznych Stephane’a Antigi najważniejsze są igrzyska olimpijskie, a teraz jest czas na trenowanie i próbowanie. – Jest określony jakiś kształt naszej reprezentacji, to jak ona ma grać i to się cały czas rozwija pod kątem igrzysk. Było widać, że w meczu z Argentyną były próbowane jakieś elementy. Takie mecze trzeba jednak też grać i wygrywać, one się same nie wygrywają. Trzeba było się przygotować na Argentynę, odrobić lekcje. Zostały one odrobione bardzo dobrze – przyznał Woicki.

Liga Światowa, a zwłaszcza faza interkontynentalna jest dla Polaków jedynie elementem przygotowań. – Widać, że nie ma jeszcze tej świeżości, jest przygotowany określony plan treningowy, bo najważniejsze są igrzyska olimpijskie. Tutaj w Lidze Światowej trzeba grać i jeżeli można, to wygrywać. Każde nawet te najbardziej zacięte końcówki przechylać na swoją korzyść. Ważne, że to się w piątek udało – przyznał doświadczony rozgrywający.

Warta odnotowania jest także dobra postawa podopiecznych trenera Julio Velasco. Komplementów piątkowym przeciwnikom nie szczędził także Paweł Woicki. – Argentyńczycy zagrali naprawdę bez kompleksów, przyjechali tutaj jako drużyna niejako skazana na trzy porażki. Zagrali przeciwko nam chyba jedno z lepszych spotkań w sezonie – zauważył. Zawodnik Indykpolu AZS-u Olsztyn dodał jeszcze, że jego zespół był dobrze przygotowany do meczu. – Byliśmy bardzo dobrze przygotowani do tego meczu i myślę, że to co Argentyna miała grać, to grała – stwierdził Paweł Woicki. – Na każdy mecz są inne założenia, każdy przeciwnik jest inny – dodał.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Światowa, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved