Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Paweł Woicki: Wszyscy przyjechali otwarci i chętni do pracy

Paweł Woicki: Wszyscy przyjechali otwarci i chętni do pracy

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentacja Polski rozpoczęła już przygotowania do nowego sezonu pod wodzą Vitala Heynena. W sztabie polskiej kadry znalazł się również Paweł Woicki, rozgrywający Indykpolu AZS-u Olsztyn. – Z Olsztyna się nigdzie nie wybieram, ale trener Roberto Santilli może drżeć normalnie w posadach, bo ja już czekam… Oczywiście żartuję. Bardzo lubię grać w siatkówkę. Mam na to jeszcze mnóstwo energii, także cieszę się z danej mi szansy – mówił w rozmowie z Polsatem Sport.

Dla Pawła Woickiego czwartkowy trening reprezentacji Polski był pierwszym, w którym pełnił rolę trenera. – Do wczoraj żadnych uczuć z tym związanych nie było, bo nie wiedziałem, co mnie czeka. A dzisiaj była już ogromna frajda, bo poprowadziliśmy jeden trening. Rewelacyjne uczucie przejść na drugą stronę, ale tylko dowiedziałem się, jaka to jest ciężka praca. Spędzić 2,5 godziny jako trener w czasie treningu jest naprawdę wyczerpujące – przyznał doświadczony siatkarz. Chociaż Woicki ponownie znalazł się w reprezentacji Polski, to tym razem jako członek sztabu szkoleniowego. Rozgrywający zapewnił jednak, że nie zamierza rezygnować z gry. – Z Olsztyna się nigdzie nie wybieram, ale trener Roberto Santilli może drżeć normalnie w posadach, bo ja już czekam… – mówił z uśmiechem i dodał: – Bardzo lubię grać w siatkówkę. Mam na to jeszcze mnóstwo energii, także cieszę się z tej szansy mi danej. Będę starał się korzystać i pomagać jak tylko będę mógł, ale uwielbiam grać w siatkówkę. Do tego zostałem stworzony. Praca trenera to jest ciężki kawałek chleba – ocenił.



Woicki wraz z pełnym sztabem szkoleniowym mógł ocenić pierwszy trening polskiej kadry. – Widzę, że wszyscy przyjechali otwarci i chętni do pracy. Mam nadzieję, że trenerowi uda się zaszczepić tę pozytywną filozofię pracy, atmosferę radosnej siatkówki. Ja przez całe życie, od kiedy gram, uwielbiałem cieszyć się siatkówką. Dlatego uwielbiam Vitala Heynena, bo siatkówka jego drużyn zawsze jest pozytywnie nakręcona i mam nadzieję, że nasza reprezentacja też będzie tak wyglądała i chłopakom uda się przestawić z zeszłorocznego trybu na ten nowy obraz – podkreślił Paweł Woicki.

 

Cały materiał Adriana Brzozowskiego w serwisie polsatsport.pl

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-11

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved