Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Woicki: W tym sezonie grało wszystko

Paweł Woicki: W tym sezonie grało wszystko

fot. Katarzyna Antczak

Drugi sezon spędzony w olsztyńskiej drużynie był dla Pawła Woickiego niezwykle udany. Ekipie z Warmii udało się poprawić zeszłoroczny rezultat i zająć ostatecznie 5. miejsce. Rozgrywający akademików przyznał, że jego drużyna zasługiwała na taką lokatę i bardzo cieszy się z tego, że kibice w Olsztynie wręcz „tętnią” siatkówką.

Wielka siatkarska feta w Olsztynie była ostatnim akcentem sezonu dla olsztyńskich kibiców. Nie ma nic dziwnego w tym niezwykłym świętowaniu, bo przed startem rozgrywek nikt nie wiedział, na co będzie stać drużynę, która została totalnie przemeblowana. I tak olsztynianie śmiało kroczyli od zwycięstwa do zwycięstwa, przegrywając tylko z potentatami polskiej siatkówki i ostatecznie zajęli piąte miejsce. Jak stwierdził Paweł Woicki, rozgrywający olsztyńskiej ekipy, taka lokata należała się jego drużynie. – Szkoda by było, jak byśmy przegrali to piąte miejsce. Należało się nam ono jak przysłowiowa „psu buda”. Naprawdę, graliśmy cały sezon świetnie, Jastrzębski grał rewelacyjnie tak samo jak my i awansował do czwórki. Ale co mogę powiedzieć, każdy trening to była zabawa i przyjemność, co dzisiaj też było widać. My się naprawdę świetnie ze sobą czuliśmy. Zmęczenie fizyczne jest u nas ogromne, ale taką przyjemność mieliśmy z trenowania i tego najbardziej będzie mi brakowało, bo takie sezony niestety zdarzają się rzadko. To jest chyba mój piętnasty sezon, gdzie gram zawodowo w siatkówkę i nieczęsto tak się zdarza, żebyśmy bawili się ze sobą świetnie na boisku – powiedział zawodnik.Olsztyńscy fanatycy tej dyscypliny jednogłośnie stwierdzają, że piąte miejsce drużyny to spory sukces. Mieszkańcy Olsztyna coraz chętniej przychodzą na mecze AZS-u i wspierają zawodników, co szczególnie cieszy kapitana zespołu. – Dlatego świetnie czuję się w tym mieście, bo wszyscy ludzie w Olsztynie żyją siatkówką i ja to uwielbiam. Ten klimat jest pozytywny, oczywiście jest grupa malkontentów, jak wszędzie, ale ludzie żyją jak nakręceni. Kibice są pozytywnie zakręconą ekipą i to, co się działo w tym roku, przypomina naszą drużynę. Byliśmy tak samo zakręceni i fajnie, że skończyło się tym piątym miejscem, bo po pierwszym secie, gdzie przegraliśmy wygranego seta nie w swoim stylu, aczkolwiek ostatnio przegrywaliśmy pierwsze sety i troszkę się bałem, co się później wydarzy.

W środowym spotkaniu olsztynianie przegrali pierwszą partię na przewagi, a triumf w dwóch kolejnych dał im upragnioną lokatę. W czwartej odsłonie, kiedy wszystko było już przesądzone, trener Andrea Gardini desygnował do gry rezerwowych, którzy przypieczętowali zwycięstwo Indykpolu AZS-u Olsztyn nad Cuprum Lubin.

Choć teraz wszyscy w Olsztynie się cieszą, to w przyszłym sezonie może być niezwykle trudno powtórzyć ten rezultat. A to dlatego, że z drużyną żegna się jej dotychczasowy trener, Andrea Gardini. Szkoleniowiec w każdym meczu stawiał na Woickiego i było widać, że ich współpraca układa się wzorowo. – On wszystko wie, co ja bym mu chciał powiedzieć. On mnie darzył pełnym zaufaniem, ja jego darzyłem pełnym zaufaniem i w takich sytuacjach dużo nie trzeba mówić – wyjawił Woicki. Jednak nie do końca wiadomo, kto będzie występował w olsztyńskich szeregach w przyszłym sezonie, choć klub nie ukrywa, że chciałby zatrzymać jak największą liczbę zawodników. Jak stwierdził kapitan akademików, takie niewiadome jeszcze bardziej napędzają go do pracy. – Ale właśnie za to ja uwielbiam swoją pracę. Przyjadę w sierpniu, w pełni przygotowany, w świetnej formie fizycznej i przede wszystkim zdrowy. Będę gotowy do pracy i mam nadzieję, że to się wszystko poukłada. Na pewno nie wiem, czy zostanie taka drużyna jak w tym roku, nie możemy się tego spodziewać. Liczę, że będziemy świetnie się ze sobą czuli. Może będzie trochę inaczej, ale w tym sezonie grało wszystko, także zobaczymy. Oby było dobrze – z nadzieją powiedział rozgrywający.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-04-13

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved