Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Paweł Woicki w sztabie reprezentacji?

Paweł Woicki w sztabie reprezentacji?

fot. Klaudia Piwowarczyk

Nowy szkoleniowiec reprezentacji Polski – Vital Heynen nie podał jeszcze oficjalnie ani listy zawodników, ani współpracowników, z którymi będzie pracował w nadchodzącym sezonie. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że na jednej z nich znajdzie się Paweł Woicki. Jak informuje Przegląd Sportowy, doświadczony rozgrywający Indykpolu AZS-u Olsztyn będzie w tym roku pomagał polskiej kadrze, jednak jeszcze nie wiadomo, w jakiej dokładnie roli.

Paweł Woicki ma za sobą doświadczenie reprezentacyjne. Wraz z biało-czerwonymi zdobył w 2009 roku w Turcji mistrzostwo Europy, a dwa lata później w Gdańsku brązowy medal Ligi Światowej. Doświadczony rozgrywający w swojej karierze występował między innymi w AZS-ie Częstochowa, PGE Skrze Bełchatów czy Transferze Bydgoszcz. Od 2015 roku siatkarz reprezentuje barwy Indykpolu AZS-u Olsztyn. Zawodnik ma na swoim koncie Puchar Polski oraz wszystkie kolory medali mistrzostw Polski.Rozgrywający, który w tym roku skończy 35 lat, nie planuje w najbliższym czasie kończyć swojej kariery. Jak ustalił Przegląd Sportowy, siatkarz nie będzie walczył na boisku o miejsce w składzie na turnieje reprezentacyjne. Vital Heynen zaproponował Pawłowi Woickiemu współpracę w sztabie szkoleniowym. Zawodnik miał już szansę pracować z trenerem, kiedy ten prowadził bydgoski zespół w PlusLidze i nie ukrywa, że podoba mu się jego sposób pracy. PZPS jest jednak sceptyczny wobec tej kandydatury. – Złożyłem w PZPS-ie pismo z nazwiskami swoich kandydatów na współpracowników, ale nie mogę wam powiedzieć, o kogo chodzi. Tę informację musi ogłosić związek – skomentował Przeglądowi Sportowemu belgijski szkoleniowiec reprezentacji.

Chociaż PZPS poda informację dopiero po podpisaniu wszystkich umów, wiadomo, że wcześniejsze przypuszczenia dotyczące asystentów Belga się potwierdzą. Jeszcze przed wyborem selekcjonera informowano, że jednym z członków sztabu będzie Michał Mieszko Gogol. Belg od początku nie ukrywał, że jest w kontakcie z trenerem Espadonu Szczecin i zdecydowanie widzi go w swoim sztabie. Drugim asystentem zostanie Sebastian Pawlik, który pracuje w SMS-ie Spała i był szkoleniowcem reprezentacji, która zdobyła złota w kategorii kadetów i juniorów. – Dla mnie jest to wyróżnienie, cieszę się, że ktoś w ogóle wpadł na taki pomysł, żeby dołączyć mnie do sztabu seniorskiej reprezentacji. Uważam, że byłoby to z korzyścią zarówno dla kadry, jak i Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Funkcję asystenta lub członka sztabu reprezentacji i trenera szkoły można by połączyć. Długo już pracuję z młodzieżą i znam większość zawodników młodego pokolenia, którzy będą brani pod uwagę w kontekście seniorskiej kadry. Korzyść byłaby więc obopólna – mówił w grudniu Stefie Siatkówki o swoim ewentualnym miejscu w sztabie szkoleniowym Pawlik.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-04-03

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved