Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Paweł Woicki: Spodziewam się dobrej gry

Paweł Woicki: Spodziewam się dobrej gry

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Myślę, że najważniejszym aspektem tego spotkania będzie to, żeby przedstawić się trochę w nowym sezonie, pokazać kibicom i zaprezentować dobrą siatkówkę.  To że to sparing, nie ma znaczenia. Niemcy przyjadą, zobaczą pełną halę i też będą chcieli wygrać – mówi przed towarzyskim spotkaniem Polaków z Niemcami Paweł Woicki, asystent selekcjonera biało-czerwonych.

W sobotę reprezentacja Polski zainauguruje sezon meczem towarzyskim z Niemcami. Spotkanie w Arenie Gliwice będzie pierwszym sprawdzianem obu reprezentacji, przygotowujących się do rozgrywek Ligi Narodów.  – Myślę, że najważniejszym aspektem tego spotkania będzie to, żeby przedstawić się trochę w nowym sezonie, pokazać kibicom i zaprezentować dobrą siatkówkę – powiedział przed meczem Paweł Woicki, asystent trenera Vitala Heynena. – Spodziewam się dobrej gry, choć najważniejsze jest zdrowie, żeby chłopakom nic się nie stało. Myślę, że to będzie w kontekście całego sezonu najważniejsze, żeby tutaj wszyscy byli zdrowi, albo jak najbardziej zdrowi. Mam jednak nadzieję, że zobaczymy kawał dobrej gry, to że to sparing nie ma znaczenia. Niemcy przyjadą, zobaczą pełną halę i też będą chcieli wygrać – dodał.Podobnego zdania był Aleksander Śliwka, który także liczy w sobotę na dobre widowisko. – Każdy chce ten mecz wygrać, trener też nam to mówi. Mecz towarzyski meczem towarzyskim, selekcjonerzy będą próbować w nim różnych ustawień i różnych składów, sprawdzimy, w jakiej jesteśmy dyspozycji po tygodniu treningów w Spale, ale przede wszystkim jest chęć zwycięstwa. Ten, kto będzie na boisku, będzie chciał po prostu zagrać jak najlepiej dla drużyny i dla siebie, żeby ten mecz wygrać. Myślę, że to będzie nadrzędny cel dzisiejszego spotkania. A poza tym wiadomo, mam nadzieję, że będzie świetna atmosfera i Arena Gliwice zapełni się po brzegi. Wspólnie stworzymy bardzo fajne widowisko i będziemy się dobrze bawić – powiedział przyjmujący biało-czerwonych.

To wprawdzie tylko mecz towarzyski, ale bardzo ważny dla obu drużyn, które przygotowują się do startu Ligi Narodów. Pierwsze oficjalne starcie dla obu reprezentacji w tym sezonie, więc chcemy zagrać dobrze, by nabierać pewności siebie, to niezwykle ważne. Na razie nie mamy jeszcze gotowego systemu naszej gry, będziemy go chcieli wypracować w trakcie pierwszej części Ligi Narodów – przyznał selekcjoner reprezentacji Niemiec, Andrea Giani.

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved