Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Paweł Woicki: Prowadzenie kadry uniwersjadowej to nowe doświadczenie

Paweł Woicki: Prowadzenie kadry uniwersjadowej to nowe doświadczenie

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Już nie mogę się doczekać nowego sezonu – przyznaje z uśmiechem Paweł Woicki, który zanim zacznie swój piąty rok gry w Indykpolu AZS Olsztyn, znów będzie asystentem Vitala Heynena, a sam poprowadzi reprezentację na Uniwersjadzie. – Jest wielu studentów w pierwszej reprezentacji, a czy będą mogli się załapać do tej uniwersjadowej kadry, to już inna sprawa. Może być problem z fizycznym pogodzeniem wszystkiego- dodaje Woicki.

Chyba niespecjalnie umie się pan nudzić: tego lata będzie pan nie tylko jednym z asystentów trenera kadry Vitala Heynena, tak jak przed rokiem, ale i ma pan być trenerem reprezentacji siatkarzy na Uniwersjadę w Neapolu (3-14 lipca – red.).Paweł Woicki:Myślę, że to zasługa Vitala, który wyznacza nam, swoim asystentom cele. No, właśnie: ja się cieszę przede wszystkim z tego, że znów będę mógł pracować z Vitalem (uśmiech). A prowadzenie kadry uniwersjadowej to takie nowe doświadczenie, o którym na tę chwilę nawet nie za bardzo lubię rozmawiać, bo to jeszcze daleka droga. Jak będzie wszystko ogarnięte i dopięte organizacyjnie, to wtedy będę mógł jakoś spokojnie o tym poopowiadać. A to wcale nie są łatwe sprawy, bo jest „centrala” AZS-u, jest Polski Związek Piłki Siatkowej, mają być dwie drużyny, a teraz trzeba to wszystko poukładać.

Do pierwszego zgrupowania został jeszcze miesiąc…

– Tak, wstępnie umówiliśmy się na 10 czerwca w Nowym Dworze Mazowieckim, choć może i wcześniej uda nam się gdzieś spotkać. Zobaczymy. Na pewno cieszy coś takiego: rozmawiam z chłopakami, którzy mają być w tej reprezentacji, i spotykam się z dużym zainteresowaniem i chęciami. I to jest bardzo budujące, że ci młodzi, zdolni i obiecujący zawodnicy są też chętni do pracy. A trzeba wcześniej ich poinformować, żeby nagle się nie okazało, że powyjeżdżali na wakacje. I fajnie, bo się okazało, że niektórzy, jak się dowiedzieli, że czekają ich przygotowania do Uniwersjady, od razu porezygnowali czy poprzekładali już zarezerwowane urlopy. Bardzo dobrze to o nich świadczy.

Skoro Uniwersjada, to grę wchodzą tylko siatkarze-studenci.

– Zgadza się. I wiadomo, że to będzie drużyna oparta o chłopaków grających przede wszystkim w PlusLidze oraz będących w szerszym kręgu zainteresowań pierwszej reprezentacji. Taki jest pomysł Vitala: żeby to było przedłużenie tej pierwszej drużyny i żeby ci zawodnicy mogli współpracować z ludźmi z kadry A. Przy okazji trochę nasiąkając tą „vitalową” siatkówką…

Na konkretne nazwiska jest pewnie za wcześnie, ale mówimy o zawodnikach na przykład z szerokiej kadry na Ligę Narodów?

– Myślę, że bardzo dużo będzie zależało od tego, jakie zdrowie będą mieli zawodnicy. Po kolejnym wyczerpującym sezonie plusligowym i nie tylko… I to pewnie będzie miało kluczowe znaczenie. Na pewno wielu zawodników – którzy mam nadzieję, że będą w tej uniwersjadowej reprezentacji – jest znanych i to bardzo dobrze znanych kibicom (uśmiech). W każdym razie: jest wielu studentów w pierwszej reprezentacji, a czy będą mogli się załapać do tej uniwersjadowej kadry, to już inna sprawa. Może być problem z fizycznym pogodzeniem wszystkiego.

Cały wywiad Piotra Sucharzewskiego w serwisie sport.wm.pl

źródło: sport.wm.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn, siatkówka akademicka

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved