Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka akademicka > Paweł Woicki poprowadzi uniwersjadową reprezentację Polski

Paweł Woicki poprowadzi uniwersjadową reprezentację Polski

fot. Klaudia Piwowarczyk

Poznaliśmy już nazwiska trenerów, którzy poprowadzą reprezentację siatkarzy na 30 Letniej Uniwersjadzie w Neapolu.  Turniej odbędzie się w dniach 3-14 lipca. Rolę szkoleniowca powierzono Pawłowi Woickiemu, zaś jego asystentem będzie Daniel Pliński. Przypomnijmy, że Paweł Woicki wciąż jeszcze jest czynnym zawodnikiem, Daniel Pliński zaś dopiero niedawno zakończył karierę.

– Jestem bardzo szczęśliwy, że to mnie została powierzona misja prowadzenia drużyny w trakcie uniwersjady. Trener Vital Heynen zapowiedział, że będzie się blisko przyglądał naszej kadrze i nas wspierał – mówi Paweł Woicki. Wybór Woickiego został podjęty przy akceptacji prezesa Polskiego Związku Piłki Siatkowej Jacka Kasprzyka.Drugim trenerem reprezentacji siatkarzy na uniwersjadzie będzie wielokrotny reprezentant Polski, wicemistrz świata z 2006 i mistrz Europy z 2009 roku oraz były zawodnik Indykpolu AZS Olsztyn – Daniel Pliński. Reprezentacja przygotowania rozpocznie 10 czerwca, a zgrupowanie odbędzie się w Nowym Dworze Mazowieckim.

30. Letnia Uniwersjada odbędzie się w dniach 3-14 lipca w Neapolu. Polscy siatkarze w rozgrywkach grupowych zagrają z Kanadą, Brazylią, Iranem i Francją.

źródło: inf. prasowa

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, siatkówka akademicka

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved