Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Paweł Woicki: Najbardziej zadowolony jestem z gry

Paweł Woicki: Najbardziej zadowolony jestem z gry

fot. Paweł Skraba

– Najbardziej zadowolony jestem z gry, trzy świetne spotkania w naszym wykonaniu – przyznał po wygranej 3:0 z Iranem trener naszej akademickiej reprezentacji walczącej w Neapolu na Uniwersjadzie, Paweł Woicki. – Jesteśmy bardzo zadowoleni, że te wszystkie mecze poszły w miarę gładko po 3:0, bo nie musieliśmy na to zmarnować zbyt dużo sił – dodał Jan Nowakowski.

Akademicka reprezentacja Polski pod wodzą Pawła Woickiego wygrała trzecie spotkanie z rzędu na Uniwersjadzie w Neapolu. Polacy pokonali 3:0 Iran i z kompletem zwycięstw prowadzą w tabeli swojej grupy, majac już zapewniony awans do ćwierćfinału z pierwszego miejsca. – To było niezłe spotkanie w naszym wykonaniu przede wszystkim. To, które miejsce zajmiemy w grupie może jest mniej ważne, ważniejsze jest to, z którą grupą się w tej chwili łączymy i jaki ćwierćfinał nas czeka – mówi trener biało-czerwonych.– Najbardziej zadowolony jestem z gry, trzy świetne spotkania w naszym wykonaniu. Pierwsze może było najbardziej nerwowe, no ale było pierwsze… Później już taka gra przede wszystkim dojrzała i w tych trzech meczach przewyższaliśmy wszystkich dojrzałością i doświadczeniem – zaznacza Paweł Woicki.

Celem od początku był i nadal jest medal, więc celu jeszcze nie zrealizowaliśmy. Na razie wychodzimy z grupy, więc ten mniejszy cel, który sobie założyliśmy jest. Iran nie miał dziś zbyt dużo do powiedzenia, kontrolowaliśmy spotkanie od początku do końca. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że te wszystkie mecze poszły w miarę gładko po 3:0, bo nie musieliśmy na to zmarnować zbyt dużo sił. Turniej jest długi i potrzebujemy jednak troszeczkę energii, żeby go dograć do końca – przyznał środkowy akademickiej reprezentacji Polski, Jan Nowakowski.

Mieliśmy pewne obawy przed turniejem, ale jak widać forma jest dobra, bo czujemy się pewnie od początku tego turnieju. Przed pierwszym meczem z Brazylią ciężko było powiedzieć, jak to będzie wyglądało, a my wyszliśmy i graliśmy mądrze i odpowiedzialnie od pierwszego spotkania. Na pewno znaczenie ma doświadczenie, bo każdy z nas ma już za sobą występy czy w juniorskich reprezentacjach czy też całe sezony rozegrane w PlusLidze. Myślę też, że pewność siebie w kluczowych momentach decyduje, żeby ręka nie drżała, a nam nie drży i oby tak dalej – dodał rozgrywający biało-czerwonych, Łukasz Kozub.

źródło: inf. prasowa, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved