Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Woicki: Mecz w Częstochowie to dla nas dobry prognostyk na przyszłość

Paweł Woicki: Mecz w Częstochowie to dla nas dobry prognostyk na przyszłość

fot. plusliga.pl

– Przede wszystkim musimy grać swoją grę. Jeśli na parkiecie będziemy prezentowali to, co najlepiej potrafimy, to jesteśmy w stanie nawiązać równą walkę z każdym przeciwnikiem – powiedział przed meczem z MKS-em Będzin doświadczony rozgrywający AZS-u Olsztyn, Paweł Woicki, który znalazł się w szerokim składzie reprezentacji Polski na styczniowe kwalifikacje do IO.  

Spodziewał się pan tak łatwego przebiegu spotkania z AZS-em Częstochowa, które wygraliście 3:0?

Paweł Woicki: – Wychodząc na każdy mecz, spodziewam się, że spotkanie potrwa pięć setów i tak też staram się być przygotowanym. Te spotkanie mogło być bardzo ciężkie. Z drugiej strony wiedzieliśmy, że w przypadku gdy będziemy zachowywać się na parkiecie bardzo pewnie i grać bez fajerwerków, to ten mecz może mieć taki przebieg. Trzy sety w pełni były pod naszą kontrolą i z tego możemy być zadowoleni. Tym bardziej, że zwycięstwa z takimi przeciwnikami na wyjeździe są nam bardzo potrzebne.Co jest waszym największym mankamentem?

– Według mnie jest to brak doświadczenia. Posiadamy spore umiejętności, a do sezonu jesteśmy przygotowani bardzo dobrze. Dla pewnej części zawodników są to jednak jedne z pierwszych sezonów, kiedy występują w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. W ostatnim spotkaniu możemy być zadowoleni np. z postawy Filipa Stoilovicia, dla którego jest to pierwszy rok poza granicami kraju. Myślę, że mecz w Częstochowie jest dla nas dobrym prognostykiem na przyszłość.

W najbliższą sobotę zmierzycie się z MKS-em Będzin, który na papierze jest drużyną zdecydowanie słabszą od was

– Przede wszystkim musimy grać swoją grę. Jeśli na parkiecie będziemy prezentowali to, co najlepiej potrafimy, to jesteśmy w stanie nawiązać równą walkę z każdym przeciwnikiem. Chcemy jak najdokładniej wykonywać każdy element siatkarskiego rzemiosła.

*Rozmawiał Mateusz Lewandowski
*Więcej w Gazecie Wyborczej

źródło: Gazeta Wyborcza

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-11-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved