Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Woicki: Każdy trener jest inny

Paweł Woicki: Każdy trener jest inny

– Oczywiście, można robić grille, ogniska, wyjazdy integracyjne, ale najważniejsze jest to, co robi się na boisku. Cieszę się, że ciężko pracujemy od początku – mówi rozgrywający AZS-u Olsztyn, Paweł Woicki. – Widać, że każdy pracował w przerwie, każdy jest pozytywnie nastawiony – dodaje.

Rozpoczęliście przygotowania. Jak oceniasz zajęcia?Paweł Woicki: Bardzo dobrze. Gramy dużo w siatkówkę, dużo zajęć z piłkami, czyli to, co chyba wszyscy siatkarze lubią. Od samego początku z piłkami na boisku, bez żadnego, jak my to mówimy, bicia piany. Wszyscy są chyba zadowoleni i zdrowi. Widać, że każdy pracował w przerwie, każdy jest pozytywnie nastawiony.

Jak mają wyglądać dalsze przygotowania?

– Dostaliśmy program, także wiemy, co będziemy robić, kiedy będziemy grali, jak dużo będziemy trenowali. Myślę, że wszyscy czekali, by zacząć te przygotowania, a kiedy i jak będziemy trenować, to już jest mniej ważne.

Poprzedni sezon rozbudził apetyty wśród kibiców. Jak to będzie w nowym sezonie?

– Jest jednak nowa drużyna. Ten impuls świeżości był potrzebny, jest potrzebny, a ja jestem bardzo pozytywnie nastawiony. Mam nadzieję, że wszyscy będą zdrowi, bo jeśli będą, to myślę, że sprawimy kilka niespodzianek w sezonie, ale też będziemy grali na tyle dobrze, że kibice będą przychodzili i będą chcieli nas wspierać.

Jest też nowy trener. Jak oceniasz współpracę z trenerem Santillim, i jak się ona rożni od współpracy z poprzednim szkoleniowcem?

– Każdy trener jest inny, ale to nie znaczy, że jest zły. Najłatwiej powiedzieć, że trener jest dobry czy zły. Każdy jest inny. Ja chciałem z trenerem Santillim współpracować i tyle mogę w tym temacie powiedzieć.

Paweł Woicki będzie kapitanem w nowym sezonie?

– A nie wiem, to już musi zadecydować drużyna. Jeszcze o takich rzeczach nie rozmawialiśmy.

Co sobie obiecujesz po nachodzącym sezonie, zarówno jeśli chodzi o drużynę, jak i o swoją formę?

– Chciałbym być zdrowy cały sezon i móc pomóc drużynie w każdym meczu, być gotowym do każdego meczu. Co do drużyny, też chciałbym, by wszyscy byli zdrowi i w takich dobrych nastrojach kończyli sezon, jak go zaczynamy.

Uda wam się co najmniej powtórzyć takie samo dobre miejsce, jak w zeszłym sezonie?

– Oj, jakbym to wiedział, to pewnie postawiłbym u „buka” i zarobił niezłe pieniądze. (śmiech) Nie wiem, mogę być tylko pewny, że wszyscy będziemy ciężko pracować. Wielu zawodników zostało z poprzedniego sezonu i po tym, jak przyjechaliśmy wszyscy przygotowani, to wiem, że każdy jest gotowy do ciężkiej pracy i się jej nie boi, będzie rywalizował. Ja za to uwielbiam tę drużynę, że na każdym treningu, każdy z każdym rywalizuje.

Zbrataliście się już wszyscy, czy jeszcze na to za wcześnie?

– Jeszcze kilku zawodników nie ma, więc na to przyjdzie czas, by się poznawać, ale ja inaczej do tego podchodzę. Piłka jest cały czas taka sama, boisko też, siatka jest na tej samej wysokości i po prostu musimy grać. Na boisku poznamy się najlepiej, To jest właśnie fajne u trenerów, gdy pozwalają grać w siatkówkę. Oczywiście, można robić grille, ogniska, wyjazdy integracyjne, ale najważniejsze jest to, co robi się na boisku. Cieszę się, że ciężko pracujemy od początku.

Więcej w serwisie sport.egit.pl

źródło: sport.egit.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-08-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved