Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Paweł Woicki: Jesteśmy na etapie kompletowania drużyny

Paweł Woicki: Jesteśmy na etapie kompletowania drużyny

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Dość późno otrzymaliśmy możliwość startu w uniwersjadzie, więc ciężko jest stwierdzić, czy zdołamy zakontraktować kogoś na sparing przed turniejem. Jeżeli pojawią ciekawe opcje do gry, to na pewno je rozważymy. Nie jest to jednak naszym priorytetem – mówi Paweł Woicki, który poprowadzi reprezentację Polski na uniwersjadzie

Jak to się stało, że został pan selekcjonerem polskiej kadry na letnią uniwersjadę w Neapolu? Przyjęcie nominacji wymagało zgód pierwszej reprezentacji i pańskiego klubu?Paweł Woicki:Wszystko odbyło się w pełnym porozumieniu, zwłaszcza z Vitalem Heynenem. Jako pierwszy trener seniorskiej kadry jest moim szefem, to on naprawdę zainspirował mnie do przejścia na drugą stronę i bycia szkoleniowcem.

Wspólnie ustaliliście już pomysł na ten zespół?

– Plan na funkcjonowanie akademickiej reprezentacji jest taki, by była ona zapleczem pierwszej drużyny narodowej, by grali w niej zawodnicy, którzy albo już są w kręgu jej zainteresowań, albo w niedalekiej przyszłości znajdą się w niej. Członkowie kadry na uniwersjadę mają poznać system gry u trenera Heynena, poznać jego siatkówkę z innej strony. W parze z tym ma pójść wynik. Dobry rezultat w Neapolu będzie dla nas ważny.

Plan przygotowań do imprezy we Włoszech został już ściśle określony? Trener Heynen również ma wpływ na organizację ostatnich tygodni pracy przed uniwersjadą?

– Na pewno będzie on decydował o wszystkich kluczowych kwestiach. Owszem, dla niego najważniejsza pozostaje pierwsza reprezentacja, poza tym wciąż ma pracę w klubie, ale we czwórkę – wspólnie z Mieszko Gogolem i Sebastianem Pawlikiem – codziennie konsultujemy się i pracujemy, by zapewnić zawodnikom trening na najwyższym poziomie. 10 czerwca zbierzemy się na trzytygodniowym zgrupowaniu w Nowym Dworze Mazowieckim. Przede wszystkim będziemy chcieli wtedy zadbać o zdrowie zawodników, wzmocnić fizycznie i zapoznać ich z systemami gry preferowanymi przez trenera Heynena.

Znany jest już kształt zespołu, który będzie nas reprezentował na uniwersjadzie?

– Jesteśmy na etapie kompletowania drużyny. Na obóz przygotowawczy zabierzemy najprawdopodobniej 14 zawodników. Do Neapolu poleci 12 siatkarzy. Powołując większą liczbę graczy, chcemy się zabezpieczyć na wypadek ewentualnych urazów. Jest w kim wybierać – nie brakuje u nas uzdolnionych chłopaków. Rozmawialiśmy z wieloma z nich i aż ręce składają się do oklasków, jakie mają podejście do swojej pracy.

Rozmawiał Paweł Hochstim – cały wywiad w serwisie pasja.azs.pl

źródło: pasjaazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn, siatkówka akademicka

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved