Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Woicki: Granie o 9. miejsce nie jest czymś bardzo emocjonującym

Paweł Woicki: Granie o 9. miejsce nie jest czymś bardzo emocjonującym

fot. Aleksandra Twardowska

Indykpol AZS Olsztyn przegrał w sobotę 0:3 z Treflem Gdańsk. Jak podkreślił Paweł Woicki, o losach meczu zadecydowały detale. – W tym meczu zadecydowały detale, jak wystawa piłki wysokiej, zachowanie się w obronie przy piłce wysokiej, czy kiwanej – powiedział kapitan akademików. – Wynik jest niekorzystny, ale ja mogę być zadowolony z tego, jak się prezentowaliśmy w poszczególnych elementach – dodał Michał Mieszko Gogol. Stawką rywalizacji jest 9. miejsce na koniec sezonu.- Granie o 9. miejsce nie jest czymś bardzo emocjonującym, ale jak już się wychodzi na mecz, to chce się to robić jak najlepiej. Jak idziemy do pracy, to chcemy wykonywać ją jak najlepiej – powiedział Woicki.

Wynik sobotniego meczu z Treflem Gdańsk na pewno nie był satysfakcjonujący dla sympatyków Indykpolu AZS Olsztyn.  Podopieczni Michała Mieszko Gogola przegrali 0:3, ale zarówno szkoleniowiec, jak i kapitan Paweł Woicki dostrzegli pozytywy. – W tym meczu zadecydowały detale, jak wystawa piłki wysokiej, zachowanie się w obronie przy piłce wysokiej, czy kiwanej. Zagraliśmy nerwowo w tych momentach, zwłaszcza przy wystawie piłki sytuacyjnej, było dużo błędów przy samej wystawie, nie mówiąc o wyborze w ataku i tym, co się wydarzyło dalej. Myślę, że to miało bardzo duży wpływ na przebieg tego spotkania, bo ogólnie moim zdaniem nie zagraliśmy źle, konsekwentnie staraliśmy się realizować założenia taktyczne i myślę, że nam to wychodziło, ale brakowało tej iskry, żeby zrobić coś ponadto, co mamy wykonać – powiedział rozgrywający akademików. Trener Gogol odniósł się także do wspomnianych detali. – To były wystawa piłki sytuacyjnej, nabicie piłki na blok i asekuracja – ocenił. – Wynik jest niekorzystny, ale ja mogę być zadowolony z tego, jak się prezentowaliśmy w poszczególnych elementach. Po drugiej stronie siatki stała naprawdę dobra drużyna, która zagrała na wysokim poziomie, świetnie atakował Maciej Muzaj i mieliśmy problemy, żeby go zatrzymać. To jest zawodnik, który potrafi grać na światowym poziomie. Rywale czasem przyjmowali nasze niekiedy bardzo mocne zagrywki nad siebie i potrafili sobie poradzić w pierwszej akcji i tym zbudowali sobie przewagę. My możemy się jeszcze poprawić – dodał Michał Mieszko Gogol.Stawką rywalizacji olsztyńsko-gdańskiej jest 9. miejsce na koniec sezonu. – Granie o 9. miejsce nie jest czymś bardzo emocjonującym, ale jak już się wychodzi na mecz, to chce się to robić jak najlepiej. Jak idziemy do pracy, to chcemy wykonywać ją jak najlepiej. Nie wyglądaliśmy może jak zespół  grający na ogromnej euforii, ale staraliśmy się grać dobrze – przyznał Paweł Woicki. Rozgrywający powiedział także, że zespół pod względem fizycznym wygląda dobrze. – Czy jesteśmy zmęczeni? To jest nasza praca i musimy być przygotowani na duży wysiłek. Ja jestem wręcz zaskoczony tym, jak dobrze wyglądaliśmy fizycznie w ostatnim tygodniu i w sobotę w meczu – ocenił. Wart podkreślenia jest też fakt, że przez sporą część sezonu Indykpol AZS musiał radzić sobie bez Robberta Andringi. Problemy Robberta na pewno miały wpływ na cały nasz sezon, ale też nie ma co na to zwalać, każdy dokładał swoją cegiełkę zarówno tych dobrych, jak i złych rzeczy. Trzeba wyciągnąć wnioski i w następnym sezonie wrócić silniejszym i bogatszym o oświadczenie z tego roku – stwierdził Paweł Woicki.

W piątek w Gdańsku drugie spotkanie obu ekip. – Na pewno będziemy chcieli jeszcze wrócić do hali Urania. Pojedziemy do Gdańska nie w celu łapania słońca nad morzem, ale wygrania spotkania. Wynik jest sprawą otwartą – zapewnił Woicki. – W niedzielę odpoczywamy i od poniedziałku rano zaczynamy zajęcia w Kortowie. Będziemy trenowali trzy dni trochę w hali, trochę w siłowni. Wiadomo, że siłowni jest już trochę mniej, bo schodzimy z  dużych obciążeń i chcemy grać na trochę większej świeżości. W czwartek wyjeżdżamy już do Gdańska – opowiedział o planach zespołu na najbliższe dni Michał Mieszko Gogol.

źródło: inf. własna, Radio UWM FM

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-03-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved