Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Paweł Woicki: To ma być inny team

Paweł Woicki: To ma być inny team

fot. Klaudia Piwowarczyk

Reprezentanci Polski bardzo udanie rozpoczęli tegoroczne nowe rozgrywki Ligi Narodów. Biało-czerwoni z kompletem zwycięstw przewodzą stawce drużyn w swoim zestawieniu. Polakom z pewnością pomógł własny teren, a katowicka atmosfera poprowadziła ich do zwycięstw. – Każdy z zawodników otrzymał szansę gry i dobrze ją wykorzystał. Trener Vital Heynen będzie miał teraz problem jak dobierać składy kolejnym razem, bo naprawdę wszyscy dobrze się prezentują – ocenia Paweł Woicki, który jest w sztabie szkoleniowym polskiej reprezentacji.

Dobra gra zespołu musi cieszyć podwójnie, bo przecież ta drużyna w żadnych z trzech spotkań nie wystąpiła w tym samym składzie.Paweł Woicki:To pokazuje, że w tej drużynie jest duży potencjał. Każdy z zawodników otrzymał szansę gry i dobrze ją wykorzystał. Trener Vital Heynen będzie miał teraz problem jak dobierać składy kolejnym razem, bo naprawdę wszyscy dobrze się prezentują.

Nasza reprezentacja nigdy nie słynęła z dobrej gry w polu zagrywki. Jeszcze w drugim meczu sparingowym z Kanadą trener Heynen łapał się za głowę, bo w tym elemencie nasi zawodnicy popełniali błąd za błędem. Tymczasem zagrywka stała się pewnym punktem tej reprezentacji.

W całym turnieju nasi zawodnicy zagrywali naprawdę dobrze i jesteśmy z tego bardzo zadowoleni. To było związane chyba z tym, że nasi siatkarze do każdego spotkania wychodzili pewni siebie i swoich umiejętności. Byli też odpowiednio przygotowani mentalnie do tych meczów. Na treningach nie poświęcaliśmy bowiem dużo czasu na ćwiczenie zagrywki. Drużyna składa się jednak z doświadczonych zawodników i młodych siatkarzy, którzy też jednak mają już spore doświadczenie dzięki grze w PlusLidze.

Trener Heynen jest trochę czarodziejem. Całkowicie odmienił atmosferę w naszej reprezentacji. To zupełnie inna drużyna niż jeszcze rok temu. Do tego panuje w niej fantastyczna atmosfera. Jest też wiele uśmiechu.

– To inna drużyna niż poprzednia, bo to ma być inny team. To ma być drużyna Vitala Heynena według jego autorskiego pomysłu. I chyba tak się dzieje. Możemy być z tego tylko zadowoleni.

Cała rozmowa Tomasza Kalemby w serwisie sport.onet.pl

źródło: eurosport.onet.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski mężczyzn, Siatkarska Liga Narodów

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-05-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved