Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Paweł Wachowiak: Jest wiele planów

Paweł Wachowiak: Jest wiele planów

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Myślę, że całe środowisko sportowe będzie podchodzić do uprawiania swoich dyscyplin sportu z większym szacunkiem i dystansem. Bo przecież pięknie jest, jak można skoncentrować się tylko i wyłącznie na profesjonalnym treningu i dążeniu do jak najlepszego wyniku. Mam nadzieję, że z upływem czasu wszystko wróci do normalności – powiedział Paweł Wachowiak, wiceprezes PZPS i prezes DZPS.

Świat, w tym siatkarski pozornie zatrzymał się w miejscu, ale tylko pozornie. Przed takimi organizacjami, jak PZPS, CEV, FIVB, Ministerstwo Sportu wyzwania dotychczas nieznane. Jak Pan ocenia dotychczasowe decyzje wspomnianych instytucji?Paweł Mirosław Wachowiak: – Wszystkie wymienione instytucje podjęły jedynie słuszne decyzje. W obliczu szalejącej pandemii koronawirusa nie można było zlekceważyć problemu. To oczywiste, że na całym świecie praktycznie z dnia na dzień trzeba było zatrzymać pędzącą siatkarską lokomotywę. Począwszy od rozgrywek młodzieżowych, po wszystkie rozgrywki seniorskie na najwyższym szczeblu, łącznie z rozgrywkami międzynarodowymi, a w szczególności tak bardzo oczekiwanymi igrzyskami olimpijskimi, gdzie wybieraliśmy się z wielkimi apetytami na medal.

Co dla PZPS będzie najważniejszym wyzwaniem w najbliższym czasie?

– To uzależnione będzie od tego, jaki będzie dalszy rozwój pandemii. Jest wiele planów. Choćby dokończenie rozgrywek młodzieżowych szczebla centralnego we wszystkich kategoriach wiekowych. Dla młodzieży w nich uczestniczących to bardzo istotne. Kolejne, to nowe plany reprezentacji kobiet i mężczyzn. Jeszcze inne dotyczą utrzymania dobrych relacji z partnerami biznesowymi i sponsorami, bo bez nich w profesjonalnym sporcie nie da się w dzisiejszych czasach funkcjonować. No i przede wszystkim stabilizacja zdrowotna.

Na ile zmieni się sport, siatkówka po pandemii?

– Myślę, że całe środowisko sportowe będzie podchodzić do uprawiania swoich dyscyplin sportu z większym szacunkiem i dystansem. Bo przecież pięknie jest, jak można skoncentrować się tylko i wyłącznie na profesjonalnym treningu i dążeniu do jak najlepszego wyniku. Mam nadzieję, że z upływem czasu wszystko wróci do normalności.

Jakie są mocne strony Polskiej Siatkówki na czas po pandemii? Jakie są zagrożenia?

– Polska Siatkówka odnosi spektakularne wyniki sportowe zarówno w kategoriach młodzieżowych, jak i seniorskich. Jest znakomicie zorganizowana i zarządzana. Posiada bardzo dobrze zorganizowane struktury szkoleniowe prowadzone przez świetnych szkoleniowców – pasjonatów siatkówki, a przede wszystkim wspaniałych ludzi. To jest naszym ogromnym kapitałem.

Pandemia istotnie skomplikowała również działalność związków wojewódzkich. Jak sobie radzi siatkówka na poziomie lokalnym?

– Rzeczywiście skomplikowała, ale nie poddajemy się i walczymy o to, aby Dolnośląska Siatkówka (tak jak i Polska) przeszła przez to, co się dzieje, z jak najmniejszym uszczerbkiem.

Jedynie jeden związek wojewódzki zdołał przeprowadzić wybory nowych władz i delegatów na Walne Zgromadzenie PZPS. Czy na Dolnym Śląsku jest szansa na przeprowadzenie wyborów? Może droga elektroniczną?

– Tak, udało się to w woj. warmińsko–mazurskim, gdzie ponownie na funkcję prezesa wybrany został wielki pasjonat siatkówki pan Jerzy Mróz. DZPS zgodnie ze swoim statutem przeprowadził wszelkie procedury pozwalające na to, aby te wybory w każdej chwili mogły się odbyć. Pierwotnym terminem była data 25 kwietnia 2020 roku, ale wiemy, że z przyczyn obiektywnych jest ona nierealna. Z niecierpliwością będziemy oczekiwać na informacje o ustaniu pandemii i wtedy powiadomimy naszych delegatów o nowym terminie przeprowadzenia wyborów do nowych władz DZPS i nowych delegatów na zjazd PZPS.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, inne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved
Piksel Facebooka jest używany do celów remarketingowych, co oznacza, że umożliwia STS wyświetlanie reklam opartych na zainteresowaniach użytkownikom naszej witryny, gdy odwiedzają oni Facebooka lub inne strony internetowe, które również mają zintegrowany piksel Facebooka. Ma to na celu wyświetlanie odpowiednich reklam, które Cię interesują, dlatego dane osobowe są przetwarzane w celach reklamowych, analitycznych, marketingowych, profilowania i śledzenia. Podstawą prawną przetwarzania wymienionych danych jest Twoja zgoda, zgodnie z art. 6 ust. 1 s. 1 lit. RODO - akceptując wyrażasz zgodę na zainstalowanie na twoim urządzeniu piksela Facebooka.
Wyrażam zgodę