Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Stysiał: W Będzinie czuję się świetnie

Paweł Stysiał: W Będzinie czuję się świetnie

fot. Paulina Nowicka

Paweł Stysiał to młody libero, który nadal będzie bronił barw MKS-u Będzin w następnym sezonie. To kolejny zawodnik obok Jakuba Peszko i Mateusza Piotrowskiego, który pozostaje w zespole z Będzina.

19-letni libero do MKS-u trafił w listopadzie zeszłego roku. Wcześniej młody zawodnik związany był z bydgoskim klubem. W tym sezonie łącznie rozegrał 50 setów. Ponadto trzeba zauważyć, że sztab szkoleniowy drużyny z Będzina preferował grę na dwóch libero, w tej konfiguracji Stysiał odpowiedzialny był za obronę, a Bartosz Kaczmarek za przyjęcie. Jak podkreśla sam siatkarz, to dla niego duże wyróżnienie, które potęgowała praca z tak doświadczonym szkoleniowcem. – Współpraca z tak doświadczonym trenerem, jakim jest Stelio DeRocco, stanowi dla mnie ogromną naukę. Bardzo się cieszę, że już w tym wieku trafiłem na jego bogaty warsztat. W trakcie rozgrywek otrzymałem wiele szans na granie w PlusLidze, co bez wątpienia miało wpływ na mój rozwój – powiedział Stysiał.

Siatkarz na każdym kroku podkreśla, że w Będzinie czuje się bardzo dobrze. Wiele razy po efektownych obronach młody zawodnik był nagradzany brawami przez kibiców zgromadzonych w hali. – W Będzinie czuję się świetnie, podoba mi się atmosfera tworzona przez kibiców, którzy wspierali nas do samego końca i bardzo im za to dziękuję – dodał libero.Z klubem z Będzina pożegnali się natomiast wcześniej: Jakub Oczko, Michał Żuk, Mariusz Gaca, Sebastian Warda, Bartosz Kaczmarek, Tyler James Sanders, Maciej Pawliński oraz Michał Kamiński. W barwach MKS-u fani będą mogli jednak zobaczyć w przyszłym sezonie Krzysztofa Rejno, Michała Poterę, Nathana Robertsa i Artura Ratajczaka.

 

Co dalej z limitami dla obcokrajowców w Polsce?

zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

źródło: mksbedzin.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved