Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Stysiał: Potrzebne było wietrzenie szatni

Paweł Stysiał: Potrzebne było wietrzenie szatni

fot. plusliga.pl

– Trener dobrał sobie skład jaki chciał. Ma na pewno jakiś pomysł, który chce w nas wdrożyć i osiągnąć jak najlepszy wynik. My musimy mu zaufać i wierzyć w jego warsztat – mówi libero MKS-u Będzin, Paweł Stysiał. – Bardzo cieszę się, że mam przyjemność pracować ze Stelio DeRocco w tak młodym wieku – dodaje.

Ponad dwa miesiące temu zakończyły się rozgrywki PlusLigi. MKS Będzin zajął w nich ostatnie miejsce. Jak podsumujesz ostatni sezon?Paweł Stysiał:Ciężki sezon pod każdym względem, co najbardziej widać było po wynikach i miejscu końcowym. Być może gdyby zespół prowadzony był przez Stelio DeRocco od początku sezonu, to byłoby inaczej. Zmiany wychodziły na dobre, lecz nie mieliśmy zbyt wiele czasu, aby nadrobić „oczka” w tabeli.

Po nieudanym sezonie MKS przeszedł rewolucję kadrową. W nowym sezonie zobaczymy aż jedenastu nowych zawodników. W klubie pozostałeś tylko ty, Mateusz Piotrowski i Jakub Peszko. Czy władze klubu nakreśliły już cel na nowy sezon?

Potrzebne było tzw. wietrzenie szatni. W to chyba nikt nie wątpi. Trener dobrał sobie skład jaki chciał. Ma na pewno jakiś pomysł, który chce w nas wdrożyć i osiągnąć jak najlepszy wynik. My musimy mu zaufać i wierzyć w jego warsztat. Jak na razie każdy przygotowuje się u siebie, na początku sierpnia zaczynamy przygotowania razem. Myślę, że dopiero wtedy zostaną przedstawione cele przez władze klubu.

Średnia wieku w waszym zespole wynosić będzie 23 lata. Jest wielu młodych siatkarzy, ale jest też kilku doświadczonych. Uważasz, że mieszanka młodości z doświadczeniem przyniesie lepsze wyniki?

Bardzo się cieszę, że skład wygląda tak, a nie inaczej. Moim zdaniem kluby, które mają mniejszy budżet, powinny stawiać na zdolną młodzież i ją szkolić, a nie sprowadzać średnich zagranicznych zawodników… Ciężko stwierdzić, czy przyniesie to lepsze wyniki, ale mam nadzieję, że tak.

W sezonie 2016/2017 do PlusLigi dołączą dwa zespoły – GKS Katowice i Espadon Szczecin. Jakie jest twoje zdanie na temat powiększenia rozgrywek?

Liga otwarta na pewno zwiększy rywalizację sportową i podejście niektórych zawodników. Z pewnością poziom pierwszej ligi wzrośnie, ponieważ w końcu zespoły tam grające mają o co walczyć. Mam nadzieję, że to także większa możliwość dla młodzieży, która po wieku juniora szuka klubów.

Jak oceniasz współpracę ze Stelio DeRocco?

Bardzo cieszę się, że mam przyjemność pracować ze Stelio DeRocco w tak młodym wieku. Posiada on ogromną wiedzę i warsztat, który na pewno zaprocentuje w przyszłości.

Cały wywiad Marcina Malinowskiego w serwisie wtempie.pl

 

 

 

źródło: wtempie.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-07-08

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved