Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Paweł Siezieniewski dyrektorem sportowym KFC Gwardii Wrocław

Paweł Siezieniewski dyrektorem sportowym KFC Gwardii Wrocław

fot. Gwardia Wrocław

KFC Gwardia Wrocław ogłosiła nowego dyrektora sportowego klubu. Do projektu dołączył wieloletni reprezentant Polski – Paweł Siezieniewski. 

Paweł Siezieniewski urodził się w Olsztynie i tam też zaczynał swoją siatkarską karierę. Wychowanek tamtejszego AZS-u przygodę z seniorską siatkówką rozpoczął w sezonie 2000/2001. Przez 3 lata były przyjmujący reprezentował barwy Akademików. Dobre występy na parkiecie zaowocowały powołaniem do seniorskiej reprezentacji Polski i transferem do Mostostalu Azotów Kędzierzyn-Koźle (dzisiejsza ZAKSA).Z orzełkiem na piersi Paweł zadebiutował w spotkaniu Ligi Światowej 29 maja 2002 roku. Tym samym spełnił jedno ze swoich największych siatkarskich marzeń. W biało-czerwonych barwach rozegrał 38 meczów w latach 2002-2003. W 2003 roku przeniósł się do Kędzierzyna-Koźla, a następnie reprezentował barwy kolejno Energii Sosnowiec, Jastrzębskiego Węgla, ponownie w AZS-u Olsztyn, AZS Politechniki Warszawskiej i Cuprum Lubin. W 2015 roku przeszedł na sportową emeryturę.

Po przygodzie zawodniczej Siezieniewski zaczął szkolić młodzież. Wspólnie z Łukaszem Kadziewiczem i Maciejem Dobrowolskim stworzył Akademię Siatkówki. Projekt ten ma na celu zachęcenie dzieci do większej aktywności fizycznej. W ostatnim sezonie Siezieniewski komentował też siatkarskie mecze Ligi Mistrzów na antenie NC+.

Teraz przed byłym siatkarzem nowe doświadczenie zawodowe. Paweł został Dyrektorem Sportowym KFC Gwardii Wrocław. Przed Siezieniewskim niełatwe wyzwanie, bo odmieniona wrocławska drużyna ma duże aspiracje sportowe i organizacyjne. – Jest mi niezmiernie miło, że zostałem zaproszony do współpracy przy tworzeniu nowej odsłony Gwardii. Myślę, że spore znaczenie miały osoby Kajetana Maćkowiaka i Łukasza Tobysa, dwójka pasjonatów, która zaczęła nowy rozdział w historii siatkarskiej Gwardii. Mają oni interesujące idee, wiele pomysłów oraz nowe i świeże podejście na funkcjonowanie klubu. Wspólnie chcemy rozbudzić modę na męską siatkówkę we Wrocławiu. Wokół klubu stworzyła się fajna grupa ludzi i wspólnymi siłami chcemy budować nową strukturę organizacyjną, podnosić standardy funkcjonowania klubu. To jest dla mnie nowa rola i pewnie na początku będę potrzebował czasu, by się wdrożyć i poznać Gwardię od środka. Wierzę jednak, że dzięki zdobytemu doświadczeniu przez całą karierę jestem w stanie zaproponować nowe, interesujące kierunki rozwoju klubu – powiedział Siezieniewski.

Witamy Pawła w naszych gwardyjskich progach i mamy nadzieję, że pomoże on nam rozwijać projekt. Paweł to były zawodnik z wieloletnim doświadczeniem i wierzę, że to doświadczenie przełoży się na rozwój. Chcemy zbudować mocną organizację, a do tego potrzeba specjalistów. Jeśli chcesz dojść do określonego celu, to znajdź osobę, która już tam była. Paweł jest właśnie taką osobą – powiedział Łukasz Tobys, prezes KFC Gwardii Wrocław.

źródło: gwardiawroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-10-17

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved