Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Paweł Rusin: Prawdziwe granie zacznie się dopiero w play-off

Paweł Rusin: Prawdziwe granie zacznie się dopiero w play-off

W ostatniej kolejce w tym roku siatkarze pierwszoligowej LUK Politechniki pokonali na własnym parkiecie niezwyciężoną dotychczas Stal Nysa 3:2 i tym samym zakończy rok na pozycji wicelidera tabeli. Faworytem spotkania byli oczywiście nysanie, którzy w pierwszej rundzie pokonali lublinian 3:0, ale to gospodarze wykorzystali atut własnej hali i przerwali passę lidera. MVP meczu wybrany został Paweł Rusin.

Przyjmujący zwycięskiej drużyny chwalił kibiców, którzy byli dodatkowym zawodnikiem gospodarzy, a także wyraził życzenie, żeby meczów na takim poziomie było dużo. – Chcielibyśmy aby było ich jak najwięcej i aby każdy przeciwnik był na tak wysokim poziomie jak lider z Nysy. Dużo dobrego w tym spotkaniu zrobiła także publiczność. Kibice na trybunach stworzyli niesamowitą atmosferę, która nas uskrzydliła.

Rusin klucza do zwycięstwa upatrywał w zagrywce. Serwis lublinian był szczególnie mocnym elementem w drugiej partii spotkania. – W tej partii wychodziło nam wszystko. Okrutnie „kopaliśmy” przeciwnika zagrywką, a każdy element siatkarskiego rzemiosła funkcjonował bez zarzutu. Siatkarz Politechniki podkreślił, że w tie-breaku wdarły się niepotrzebne nerwy. Jego zespół prowadził 14:11 i zamiast szybko zakończyć seta, pozwolił się dogonić i musiał rozegrać nerwową końcówkę. Zwycięstwo nad Stalą dało Politechnice pozycję wicelidera, ale Paweł Rusin uspokaja nastroje, bo w tabeli panuje spory tłok, a liga i tak rozstrzyga się dopiero w play-offach. – Cieszymy się z historycznej wygranej ze Stalą i utrzymania pozycji wicelidera. Prawdziwe granie zacznie się dopiero w play-off. Do nich jeszcze daleka droga. Każdy kolejny mecz będzie bardzo ważny. Różnice punktowe pomiędzy zespołami z pierwszej ósemki, poza oczywiście ekipą z Nysy, są minimalne. Myślę, że do ostatniej kolejki rundy rewanżowej będą przetasowania w tabeli.

źródło: Dziennik Wschodni, opr. własne