Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Rusek: Mieliśmy zdecydowanie za długie wakacje

Paweł Rusek: Mieliśmy zdecydowanie za długie wakacje

fot. Klaudia Piwowarczyk

– Okres transferowy, przerwę wakacyjną wykorzystaliśmy optymalnie. Skompletowaliśmy zespół, mamy nowe twarze, trzon zespołu, który pozostał z ubiegłego sezonu i uważam, że jesteśmy kompletni i możemy walczyć o najwyższe cele. Jesteśmy gotowi do nowego sezonu – powiedział Adam Gorol, prezes zespołu z Jastrzębia-Zdroju.

Jastrzębski Węgiel po wakacyjnej przerwie rozpoczął przygotowania do sezonu. – Po pierwsze chciałbym podkreślić, że kiedy przyjeżdżałem do klubu dwa dni temu i myślałem o powrocie do swoich obowiązków, to towarzyszyła mi radość. Jednocześnie zastanawiałem się, jak wielu ludzi ma podobne odczucia, wtedy gdy wraca do pracy po wakacjach. Może dwa-trzy procent populacji. Ja jestem tym szczęściarzem. Cieszę się, że mam to szczęście wrócić tutaj i tu wykonywać moją pracę. Ale myślę, że moje zdanie podzielają wszyscy ludzie pracujący w jastrzębskiej siatkówce. Jeśli masz ludzi, którzy z chęcią i radością wracają do pracy, to jest to dobry znak. I z takiego poziomu na pewno lepiej zaczyna się pracę. Takie są moje odczucia, ale jestem raczej pewny, że podobnie czują to wszyscy moi zawodnicy – powiedział trener Roberto Santilli.Doświadczony libero drużyny z Jastrzębia-Zdroju również nie ukrywał, że oczekiwał początku zajęć. – Myślałem, że jak będę „weteranem”, to nie będę tego czuł, tylko po prostu przyjdę i będę działać, ale nie. Cieszyłem się, bo wakacje mieliśmy moim zdaniem zdecydowanie za długie z tego względu, że wszystko się poprzesuwało – przyznał Paweł Rusek. – Nowa grupa, nowe wyzwania, super drużyna. Szkoda, że nie cała od początku, ale tak to się dzieje. Nie mogę się doczekać, aż to zacznie się rozkręcać – dodał libero.

Jastrzębianie ostatni mecz rozegrali na początku maja, kiedy to wywalczyli brązowy medal PlusLigi. Ich pierwsze spotkanie w sezonie 2019/2020 zaplanowano na 26 października. – Po pierwsze muszę powiedzieć, że czułem ekscytację, że zaczynamy, co myślałem, że nie będzie już się zdarzać w takim wieku, ale jestem mega szczęśliwy, że już zaczynamy kolejny sezon. Przerwa co prawda była długa, ale też miałem swoje zdrowotne rzeczy, nad którymi musiałem pracować, więc spędziłem czas na doprowadzaniu ciała do dobrego stanu – mówił Jakub Bucki.

Wraz z zespołem przygotowania rozpoczął również Michał Szalacha, który podczas rozgrywek Ligi Narodów złamał małego palca prawej ręki. – Do końca rehabilitacji zostało mi jeszcze trochę czasu, bo jednak są jeszcze pozostałości po tej kontuzji, ale miejmy nadzieję, że do rozpoczęcia sezonu będzie już wszystko w porządku. Jakoś bardzo ten mały palec nie przeszkadza mi w trenowaniu, więc robię swoje – wyjaśnił nowy środkowy Jastrzębskiego Węgla.

Posezonowa przerwa to czas na odpoczynek dla zawodników. Włodarze klubu nie próżnowali i zakontraktowali między innymi Tomasza Fornala, Grahama Vigrassa czy Raphaea Vinhedo Margarido. – Okres transferowy, przerwę wakacyjną wykorzystaliśmy optymalnie. Skompletowaliśmy zespół, mamy nowe twarze, trzon zespołu, który pozostał z ubiegłego sezonu i uważam, że jesteśmy kompletni i możemy walczyć o najwyższe cele. Jesteśmy gotowi do nowego sezonu i zdrowi. Jestem przekonany, że poprawimy wyniki z poprzednich lat – stwierdził Adam Gorol. – Jastrzębski Węgiel prawie zawsze walczył o najwyższe cele i w tym roku jest podobnie. Jesteśmy naprawdę kompletni i gotowi. Niczego nam nie brakuje, żeby walczyć o najwyższe cele. Oczywiście konkurencja jest mocna, ale my też jesteśmy mocni i wierzę w to, że stać nasz zespół na medal i byłoby dobrze, żeby przynajmniej o jedno oczko poprawić – dodał prezes.

W związku z rozgrywanym w październiku Pucharem Świata walka w PlusLidze rozpocznie się bardzo późno. Przez dłuższy czas trener Santilli nie będzie miał do dyspozycji wszystkich zawodników, bowiem wcześniej kilkoro z nich wraz z reprezentacjami swoich krajów przygotowuje się do mistrzostw kontynentów. – Możemy mówić o względnym szczęściu, bo zaczynamy przygotowania do sezonu w licznej grupie. Do treningów dołączyło pięciu zawodników z naszej Akademii Talentów, z czego bardzo się cieszę – stwierdził Roberto Santilli. – Przez pierwsze trzy tygodnie mamy na celu przede wszystkim lepiej się poznać. To oznacza, że ja będę baczniej przyglądał się umiejętnościom indywidualnym poszczególnych graczy. Nowi siatkarze będą powoli poznawać nasz system i metody pracy. Dla niektórych z nich może to być nowość. Będziemy starać się wszystko to zintegrować ze sobą. W tym czasie położymy akcenty głównie na elementy fizyczne, zwłaszcza w przypadku zawodników, którzy mieli dłuższą przerwę od grania. Nie zabraknie też szlifowania techniki, indywidualnych umiejętności. Wskażemy cele, kierunki rozwoju na których chcemy się skupić i będziemy podążać wytyczoną drogą. Później rozpoczniemy granie i skupimy się na wypracowaniu systemów gry, ale to już będzie inny etap – opisał cele na najbliższy czas szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla.

źródło: jastrzebskiwegiel.pl, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-08-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved