Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Rusek: Czas na pełną mobilizację

Paweł Rusek: Czas na pełną mobilizację

fot. Maja Kozłowska

Przed siatkarzami Cuprum Lubin ciężkie starcie. Do ich hali zawita bowiem obecny mistrz Polski. Choć pierwszy pojedynek tych drużyn zakończył się niespodziewaną wygraną podopiecznych trenera Cretu, to w sobotnim meczu murowanym faworytem są rzeszowianie. – Chcemy się przełamać – przyznaje Paweł Rusek. Jego drużyna w ostatnim czasie zapisuje na swoim koncie tylko porażki.

Ostatnie mecze układały się nie do końca po myśli siatkarzy Cuprum. Najpierw wygrany, ale pięciosetowy pojedynek z MKS-em Będzin a potem porażki z Effectorem Kielce i BBTS-em Bielsko-Biała. – Trudno powiedzieć, co jest przyczyną tych porażek i słabszej gry. Myślę, że musimy odnaleźć ponownie w sobie tę agresję, którą dysponowaliśmy we wcześniejszej fazie rozgrywek – mówi lubiński libero Paweł Rusek. – Naskakiwaliśmy wtedy na rywali, a nie dawaliśmy się stłamsić – kontynuuje siatkarz.



Kolejny rywal siatkarzy Cuprum Lubin – Asseco Resovia Rzeszów to aktualny mistrz Polski. Drużyna z Podkarpacia również w tym sezonie nie uniknęła problemów kadrowych, jak również tych związanych z poziomem gry. Teraz jednak powoli wraca na odpowiednie tory oraz prezentuje coraz lepszą dyspozycję. – Chcemy się przełamać, więc wyjdziemy i zrobimy wszystko, aby punkty zostały w Lubinie – mówi Paweł Rusek. – Teraz czas na pełną mobilizację i koncentrację – dodaje libero.

Spotkanie pierwszej części rundy zasadniczej obie ekipy rozegrały w rzeszowskiej hali Podpromie. Mimo naprawdę wysokiej dyspozycji Bartosza Kurka, który w tamtym spotkaniu zdobył 38 (!) punktów, po pięciu setach walki zwycięsko z tej potyczki wyszli lubinianie. MVP tamtego spotkania został wybrany Marcus Böhme. A jak będzie tym razem? – Bardzo ważna będzie zagrywka. Musimy agresywnie serwować, aby utrudnić wyprowadzenie akcji przeciwnikowi. Myślę, że to będzie bardzo ważny element – prognozuje Paweł Rusek. – Poza tym koniecznym jest, żebyśmy sami zagrali na wysokim poziomie. Resovia Rzeszów jest świetną drużyną i jeśli chcemy się im przeciwstawić, musimy wzbić się na wyżyny naszych umiejętności – kończy siatkarz.

źródło: ks.cuprum.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-02-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved