Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Rusek: Mamy coś do udowodnienia

Paweł Rusek: Mamy coś do udowodnienia

Nowym libero zespołu ze stolicy Podkarpacia został Paweł Rusek, w drużynie Resovii doszło do dużych zmian przed rozpoczynającym się sezonem. – Może na papierze nie mamy zbyt mocnego składu, jako cała drużyna mamy coś do udowodnienia, chcemy pokazać się z jak najlepszej strony – powiedział Paweł Rusek.Za wami ostatnie sprawdziany przed startem PlusLigi. Jak pan oceni przygotowanie zespołu do sezonu?

Paweł Rusek: – Myślę, że z meczu na mecz jest postęp i wyglądamy coraz lepiej. W tym tygodniu dojdzie do zespołu Thibault Rossard i będziemy mogli już wszyscy razem potrenować. Czekamy też na Dawida Dryję, żeby jak najszybciej wrócił do zdrowia, bo ma problemy z barkiem. Moim zdaniem te nasze przygotowania i dyspozycja idą w dobrym kierunku. Na pewno będziemy potrzebowali czasu, bo liga a te mecze sparingowe to jest kompletnie coś innego. Mamy taką fajną mieszankę młodzieży z doświadczeniem, trochę takiego szaleństwa i spokoju. Mam nadzieję, że to będzie procentowało.

Przez te ostatnie sezony Asseco Resovia zawsze należała do faworytów do mistrzowskiego tytułu. Teraz patrząc na poszczególne kadry zespołów, już tak nie jest. Na co zatem będzie stać zespół z Rzeszowa w tym sezonie?

– Myślę, że na wiele. Może na papierze ten skład nie wygląda tak jak w poprzednich latach, ale my też mamy coś do udowodnienia. Nieraz drużyny już pokazywały, że nawet gdy to gorzej wyglądało na papierze, to na boisku było zupełnie inaczej. Bardzo byśmy chcieli pokazać, że ta droga jest słuszna.

Pracował pan już z włoskim szkoleniowcami, ale trener Roberto Serniotti jak na Włocha jest bardzo spokojny. Nawet bardziej impulsywny jest jego asystent Lucio Oro.

– No nie wiem, czy aż tak bardzo spokojny, może to tak czasami tylko wygląda. Jak spojrzy jednak na zawodnika, to już wiadomo, co zrobił źle itd. Nasza liga jest bardzo wymagająca i jak znam życie, to powodów do „wybuchania” będzie miał i to sporo, ale też i do radości.

 

Autor wywiadu: Rafał Myśliwiec
Cały wywiad w: Przeglądzie Sportowym

źródło: Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-09-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved