Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Rusek: Nie będzie to łatwe spotkanie

Paweł Rusek: Nie będzie to łatwe spotkanie

fot. Klaudia Piwowarczyk

W środę siatkarze Jastrzębskiego Węgla rozegrają drugi pojedynek o brązowy medal z Aluron Virtu Wartą Zawierci w serii rozgrywanej do trzech wygranych. – Trzeba grać swoje i nie oglądać się na rywala. Play-off pokazuje, że jeśli utrzymujesz swój poziom gry, to wszystko jest w porządku. A w przeciwnym razie, trzeba się męczyć. Zatem musimy się pilnować i być skoncentrowanym – powiedział Leszek Dejewski, drugi trener Jastrzębskiego Węgla.

Pierwszą bitwę, przed własną publicznością, zespół Jastrzębskiego Węgla rozstrzygnął na swoją korzyść (3:2). Teraz jastrzębian czeka jeszcze trudniejsze zadanie, gdyż walka przenosi się do zawierciańskiej hali przy ul. Blanowskiej. Obiekt ten śmiało można określić mianem twierdzy „Jurajskich Rycerzy”. W całym sezonie gospodarze tylko cztery razy zostali pokonani we własnej hali. Dwukrotnie uczyniła to ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, raz Cerrad Czarni Radom i raz… zespół z Jastrzębia-Zdroju. – Spodziewamy się walki „na noże”. Nie będzie to łatwe spotkanie. Zawiercie pokazuje, że u siebie są bardzo groźni. W tamtej hali panuje specyficzny „kociołek”, tak jak kiedyś u nas w hali w Szerokiej. Emocje pewnie sięgną zenitu, ale jesteśmy dobrej myśli. Oby do przodu – mówi Paweł Rusek, libero Jastrzębskiego Węgla.Od momentu wejścia do PlusLigi zespół z Zawiercia ani razu nie znalazł sposobu na Pomarańczowych. Środowe spotkanie może być jednak najtrudniejsze ze wszystkich dotychczasowych. – Na pewno będą nas bombardować, bo w każdym meczu u siebie bardzo dobrze zagrywają. Musimy być na to gotowi. Tutaj wielkiej filozofii nie ma – priorytetem jest utrzymanie piłki w grze. Jak to zrobimy, to wszystko w naszych rękach – uważa Rusek.

Chcemy zamknąć tę rywalizację w trzech meczach, ale wiem, że to nie będzie proste – mówi Leszek Dejewski, drugi trener Jastrzębskiego Węgla. – Trzeba grać swoje i nie oglądać się na rywala. Play-off pokazuje, że jeśli utrzymujesz swój poziom gry, to wszystko jest w porządku. A w przeciwnym razie, trzeba się męczyć. Zatem musimy się pilnować i być skoncentrowanym – dodaje Leszek Dejewski.

Trzecie spotkanie w tej rywalizacji odbędzie się w sobotę 4 maja o godz. 14:45 w jastrzębskiej Hali Widowiskowo-Sportowej.

źródło: jastrzebskiwegiel.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-04-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved