Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Papke: Marzą mi się emocjonujące końcówki

Paweł Papke: Marzą mi się emocjonujące końcówki

fot. archiwum

Rywalizacji finałowej ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Asseco Resovia Rzeszów przyglądał się na miejscu prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej Paweł Papke, który miał okazję bronić barw obu tych klubów. – Fizycznie nie wyglądali źle, ale mentalnie byli jakby gdzieś indziej. Jako człowiek odpowiadający za polską siatkówkę martwi mnie to, bo chciałbym oglądać widowiska pięciosetowe – ocenił postawę rzeszowskiej drużyny sternik polskiej federacji siatkarskiej. – Mam duży sentyment do obu tych klubów – dodał Paweł Papke.

Patrząc na ciebie, miało się wrażenie, że wspomnień czar cię dopadł. Ostatni tytuł mistrzowski w Kędzierzynie-Koźlu jeszcze pod szyldem Mostostalu został wywalczony w 2003 roku. Teraz ten tytuł po trzynastu latach jest blisko…Paweł Papke: – Rzeczywiście! W pierwszych dwóch finałowych starciach grała tylko jedna drużyna i to trochę mnie martwi. Również w Resovii spędziłem fajne lata swojej kariery. Mam duży sentyment do obydwu tych klubów.

Jak wyjaśnisz kiepską postawę rzeszowian?

Złamali się po nieudanych meczach w Final Four Ligi Mistrzów. Nie wiem, zabrakło im trochę do wywalczenia trzeciego miejsca i chyba wciąż w nich to siedzi. Fizycznie nie wyglądali źle, ale mentalnie byli jakby gdzieś indziej. Jako człowiek odpowiadający za polską siatkówkę martwi mnie to, bo chciałbym oglądać widowiska pięciosetowe. Marzą mi się emocjonujące końcówki, a nie szybkie pojedynki zakończone wynikiem 3:0. Jednostronne spotkania nie wpływają dobrze na budowanie naszej siatkówki.

Gdy patrzy się na ZAKSĘ, to przypomina się Mostostal sprzed lat, który był maszyną. W grze kędzierzynian widać również podobieństwo do Skry Bełchatów, która seryjnie zdobywała tytuły mistrza Polski.

Duże słowa uznanie dla Ferdinando de Giorgiego i Sebastiana Świderskiego, bo stworzyli naprawdę wyrównany zespół. Mieli troszkę łatwiej, ponieważ nie grali w rozrywkach europejskich, więc mieli więcej czasu na odpoczynek i mogli spokojnie przygotowywać się do kolejnych pojedynków. ZAKSA gra najrówniej w tym sezonie oraz że tak powiem jest najzdrowsza. Omijały ją kontuzje, a na dodatek Francuzi, którzy dołączyli przed sezonem, świetnie się odnaleźli w nowym zespole.

Więcej w serwisie Polsatu Sport

Kto sięgnie po złoto w PlusLidze?

  • ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (71%, 2 241 głosów)
  • Asseco Resovia Rzeszów (20%, 618 głosów)
  • nie wiem, trafiłem tu, bo szukam butów do gry (9%, 283 głosów)

głosujących: 3 142

Loading ... Loading ...

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-04-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved