Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Paweł Malicki: W Młodej Lidze skupiamy się wyłącznie na grze

Paweł Malicki: W Młodej Lidze skupiamy się wyłącznie na grze

fot. Daria Przytyk - Cuprum Lubin

Juniorzy Cuprum Lubin zbierają doświadczenie, grając w Młodej Lidze, bardziej zależy im na wynikach w wojewódzkich rozgrywkach. Pod nieobecność Grzegorza Łomacza szansę trenowania z pierwszym zespołem otrzymał junior – Paweł Malicki. – Niecodziennie otrzymuje się taką szansę. Jednak mam nadzieję, że ta praca przyniesie dla mnie kolejne doświadczenie – powiedział młody rozgrywający.

W tym sezonie reprezentujesz barwy Cuprum Lubin. Drużyna była budowana od nowa, trenerem został Paweł Szabelski. Co powiesz o zespole?Paweł Malicki: – Jesteśmy najmłodszą i najbardziej ograniczoną osobowo drużyną w całych rozgrywkach Młodej Ligi. Jednak nasz trener poukładał zespół, dzięki czemu zbieramy doświadczenie i nasza gra ciągle się poprawia.

W rozgrywkach Młodej Ligi wygraliście tylko dwa spotkania z AZS-em Częstochowa. Blisko było zwycięstwa w meczu z Jastrzębskim Węglem, w którym prowadziliście 2:0.

– Pozostałym przeciwnikom w Młodej Lidze nie potrafiliśmy się przeciwstawić. Jednak w meczu z Jastrzębskim w pierwszych dwóch setach pokazaliśmy bardzo dobrą grę. Niestety u przeciwników pojawili się rezerwowi, którzy pociągnęli zespół do zwycięstwa.

Natomiast dobrze spisujecie się w Dolnośląskiej Lidze Juniorów, gdzie zajmujecie drugie miejsce, mając tyle samo punktów, co lider – Victoria Wałbrzych.

– W Dolnośląskiej Lidze Juniorów wystarczyło, że zagraliśmy dwa fatalne spotkania – (z Wałbrzychem u siebie i w Legnicy na wyjeździe), gdzie w obu meczach nie zdobyliśmy żadnego punktu, przez co straciliśmy fotel lidera. W tej lidze musimy utrzymać koncentrację, ponieważ gramy praktycznie bez zmian, gdyż na mecze jeździmy w ośmiu.

Czy nie jest dla was męczące grać dwa spotkania w weekend? W sobotę w Młodej Lidze, a w niedzielę w województwie.

– Jest to ogromny wysiłek, ponieważ jak już mówiłem, nasz skład jest bardzo ograniczony, przez co nie możemy manewrować składem. W Młodej Lidze skupiamy się wyłącznie na grze, nie patrząc na wynik, jednak na Dolnym Śląsku walczymy o mistrzostwo województwa.

Jakie macie cele postawione na ten sezon?

  W tym sezonie chcemy pokazać się z jak najlepszej strony na turnieju ćwierćfinałowym mistrzostw Polski juniorów i awansować do półfinału. Jednak najważniejsze jest dla nas poprawa każdej akcji, zagrania, ponieważ wyższe cele czekają nas w przyszłym sezonie.

Pod nieobecność Grzegorza Łomacza, który przebywa na zgrupowaniu reprezentacji, będziesz trenował z pierwszą drużyną Cuprum, zapewne będzie to dla ciebie dużym wyzwaniem.

– Oczywiście, że będzie to wyzwanie. Niecodziennie otrzymuje się taką szansę. Jednak mam nadzieję, że ta praca przyniesie dla mnie kolejne doświadczenie, a w zespole będę mógł choć po części zastąpić kapitana pierwszej drużyny.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Młoda Liga, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2015-12-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved