Strefa Siatkówki – Mocny Serwis

Paweł Halaba: Najlepszy rok w mojej dotychczasowej przygodzie z siatkówką

fot. Trefl Gdańsk

Kończący się rok 2019 był bez wątpienia udany dla Pawła Halaby. Młody przyjmujący Trefla Gdańsk wywalczył brązowy medal ligi niemieckiej, srebro Uniwersjady. Po dwóch latach nieobecności wrócił do PlusLigi i szybko stał się filarem „gdańskich lwów”.  – Dla mnie ten rok 2019 był zdecydowanie najlepszym w mojej dotychczasowej przygodzie z siatkówką – ocenił siatkarz.  – Czuję, że jako zawodnik cały czas się rozwijam i idę w dobrym kierunku – dodał Halaba.

 Siatkarze Trefla Gdańsk aktualnie tak, jak pozostałe drużyny Plusligi mają przerwę.  Jest to okazja zarówno do potrenowania, jak i odpoczynku. Na boisko „gdańskie lwy” wybiegną dopiero 15.01, kiedy to w ćwierćfinale Pucharu Polski zmierzą się z Jastrzębskim Węglem. –  Spodziewam się na pewno  trudnego meczu. Zresztą obojętnie na kogo trafilibyśmy w losowaniu byłoby ciężko. Wiedzieliśmy, że zagramy z drużyną z topu Plusligi. Padło na Jastrzębski Węgiel. Czeka nas na pewno długa podróż. Podejdziemy do tego spotkania tak, jak do każdego meczu  i postaramy się sprawić sensację  – przyznał przyjmujący Paweł Halaba. Siatkarz Trefla Gdańsk nie ukrywa, że ta przerwa jest jemu i całemu zespołowi potrzebna. – Już przed świętami dopadły nas mniejsze, lub większe urazy. Wypadł nam Łukasz Kozub i ciężej było trenować, inni zawodnicy także mieli swoje problemy i ciężej było trenować. Ten odpoczynek był wskazany i dobrze z niego korzystamy – powiedział Halaba.

Drużyna prowadzona przez Michała Winiarskiego była rewelacją pierwszej części sezonu.  –  Na pewno naszą siłą było granie na emocjach, na dużej radości i zgranie – przyznał Paweł Halaba, który pozytywnie ocenił pierwszą rundę. Trefl zakończył ją na piątym miejscu. – Zagraliśmy w tej rundzie jeden słabszy mecz, ten ostatni z Jastrzębskim Węglem. Będzie teraz okazja do rewanżu w styczniu w Pucharze Polski – ocenił przyjmujący „gdańskich lwów”. A jakie są plany na rok 2020?  – Jako Trefl Gdańsk chcielibyśmy zakończyć sezon w najlepszej ósemce. Przed sezonem było to na pewno w sferze marzeń, ale teraz jest to cel realny – nie ukrywa Paweł Halaba.

Mijający rok był na pewno udany dla Pawła Halaby indywidualnie.  – Dla mnie ten rok 2019 był zdecydowanie najlepszym w mojej dotychczasowej przygodzie z siatkówką. Począwszy od tego, że rozgrywki ligi niemieckiej z Hypo Tirol Alpenvolleys zakończyły się zdobyciem brązowego medalu. Po dwóch latach nieobecności wróciłem do Plusligi i to z dobrym skutkiem. Bardzo ważny był dla mnie początek sezonu i mam nadzieję, że utrzymam tą dyspozycję także w dalszej części rozgrywek, bo jest bardzo dobrze – podsumował siatkarz. Dobra gra młodego przyjmującego nie umknęła uwadze wielu ekspertom, a także kibicom, którzy nie szczędzili mu komplementów.  – Dochodzą do mnie słuchy o pozytywnych opiniach pod moim adresem czy to od znajomych, czy od rodziców. Sam też coś miłego o sobie przeczytam. To na pewno motywuje mnie do dalszej pracy. Czuję, że jako zawodnik cały czas się rozwijam i idę w dobrym kierunku – przyznał Halaba.

Forma zawodnika nie umknęła zapewne uwadze Vitala Heynena, który wkrótce będzie musiał podjąć decyzje, w jakim składzie biało-czerwoni zagrają w Lidze Narodów i potem w Tokio na igrzyskach olimpijskich. – W ogóle nie myślę o powołaniu do reprezentacji. Będzie to, co ma być. Na pewno, jeżeli uda mi się je otrzymać, to będzie to na pewno dla mnie olbrzymie wyróżnienie. Mam jednak świadomość, że nie jest łatwo dostać się do kadry i muszę jeszcze dużo pokazać w drugiej rundzie – przyznał Paweł Halaba. Początek stycznia to kwalifikacje do igrzysk olimpijskich. Europejskie zespoły o awans powalczą w Berlinie. –  Myślę, że turniej ten wygra Serbia i to ona wywalczy bilet do Tokio – wytypował Halaba.

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-31

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved