Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Paweł Halaba: Każdy z nas jest potrzebny tej drużynie

Paweł Halaba: Każdy z nas jest potrzebny tej drużynie

fot. Trefl Gdańsk

– Jesteśmy kompletnym zespołem, każdy z nas jest potrzebny tej drużynie. Trener bardzo dobrze nas prowadzi, z meczu na mecz nasza gra powinna wyglądać coraz lepiej – powiedział Paweł Halaba po wygranej w Zawierciu.  – Liga jest bardzo wyrównana, drużyny z dolnych rejonów tabeli są groźne i będą urywały punkty najlepszym – uważa Dariusz Gadomski, prezes gdańskiego Trefla.

Trefl Gdańsk pokonał MKS Będzin oraz CMC Aluron Virtu Zawiercie, jednym z wyróżniających się zawodników był Paweł Halaba. W meczu z MKS-em Będzin zdobył 21 punktów, a w spotkaniu z Wartą 12. – Cieszymy się z tych dwóch wygranych meczów, na pewno wygrany pierwszy set w Sosnowcu dodał nam skrzydeł. Mecz w Zawierciu wydawał się być łatwiejszy na co wskazuje wynik, ponieważ wygraliśmy go 3:0, ale wcale tak nie było. Patrząc na wyniki w drugim i trzecim secie to cieszy nas fakt że potrafimy wygrywać końcówki setów i nie poddajemy się w trudnych momentach. Dodatkowo takie wygrane budują całą drużynę, czujemy się pewniejsi i możemy z zapałem grać i trenować – powiedział Paweł Halaba.W meczu w Sosnowcu zawodnik pokazał się z bardzo dobrej strony, punktował w polu zagrywki, zdobył w tym elemencie dwa punkty. Dzięki niemu gdańszczanie w końcówce odrobili straty i doprowadzili do remisu w inauguracyjnej partii meczu. – Nie mieliśmy nic do stracenia w tamtym meczu, zaryzykowaliśmy. Cieszę się, że w takim momencie spotkania mój najlepszy element nie zawiódł. W kolejnym meczu z rzędu pokazujemy, że jesteśmy drużyną, każdy z nas jest potrzebny tej ekipie. Bardzo jesteśmy zadowoleni z tego faktu, że nasz trener tak umiejętnie nas prowadzi, mam nadzieję, że tak będzie do końca sezonu – stwierdził przyjmujący Trefla.

Gdańskie lwy z meczu na mecz grają coraz lepiej, zajmują czwarte miejsce, mają na swoim koncie siedem zwycięstw i dwie porażki. – Nie patrzymy w tabelę, nie przywiązujemy na razie do tego żadnego znaczenia, fajnie że taka gra cieszy kibiców i nas, myślimy o kolejnym meczu. Dla nas takie połączenie dwóch spotkań w Sosnowcu i Zawierciu było dobre ponieważ podróże z Gdańska są bardzo dalekie i długie, cieszymy się kompletu punktów – zakończył siatkarz.

W podobnym tonie wypowiedział się sternik Trefla Dariusz Gadomski. – Radość i styl gry chłopaków, po takich meczach ręce same składają się do oklasków. W tym wszystkim jest duża zasługa trenerów Winiarskiego i Rotariego, że uwierzyli im i poszli za nimi. Dużą zasługą tego młodego zespołu jest wygrywanie końcówek setów, nie wiem co mam powiedzieć pozostaje mi tylko się cieszyć. W niedzielę przyjeżdża do nas ZAKSA i na pewno będziemy walczyć – powiedział Dariusz Gadomski. Pomimo wysokiego miejsca w tabeli prezes gdańszczan tonuje nastroje. – Popatrzyłem na obecną tabelę, mamy dwa mecze rozegrane mniej niż Jastrzębski Węgiel, ale nie przywiązujemy do tego większej wagi. Drużyna ma się cieszyć grą i ma dawać jak najwięcej satysfakcji gdańskim kibicom. Wiadomo że porażki przyjdą, ważne jest żeby zostawić serce na boisku wtedy wszyscy będą zadowoleni. Liga jest bardzo wyrównana, drużyny z dolnych rejonów tabeli są groźne i będą urywały punkty najlepszym. Na każde zwycięstwo trzeba będzie zapracować. Na co dzień trenujemy w hali o podobnych gabarytach jak w Zawierciu, w dużej hali wchodzimy tylko przed meczami i na mecz – zakończył prezes gdańskiego klubu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-12-06

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved