Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacje młodzieżowe > Paweł Halaba: Czujemy, że jesteśmy silni

Paweł Halaba: Czujemy, że jesteśmy silni

fot. FIVB

Młodzieżowa reprezentacja Polski szlifuje obecnie formę przed lipcowym turniejem kwalifikacyjnym do mistrzostw świata U-23, który odbędzie się w Zagrzebiu. Jednym z jej zawodników jest Paweł Halaba, który wraca do formy po kontuzji. – Już czuję się dobrze, wróciłem do zdrowia. Teraz na każdym treningu daję z siebie wszystko, aby wrócić do tej formy sprzed kontuzji – zapewnia w rozmowie ze Strefą Siatkówki. Młody zawodnik nie ukrywa także optymizmu w związku ze zbliżającymi się kwalifikacjami.

Przyjmujący AZS-u Politechniki Warszawskiej obecnie przebywa wraz z kadrą do lat 23 na zgrupowaniu w Policach i przygotowuje się do turnieju kwalifikacyjnego do przyszłorocznych mistrzostw świata. Młody zawodnik bardzo chwali sobie warunki, w jakich zespół pracuje. – Mamy tutaj naprawdę super warunki, odpowiada nam bardzo hala, w której trenujemy, hotel. Posiłki także są bardzo dobre. Jednym słowem mamy wszystko, czego nam potrzeba – opowiada Paweł Halaba.

Turniej odbędzie się w dniach 27-31 lipca w Zagrzebiu, awans wywalczą dwie najlepsze drużyny. – Na pewno spodziewamy się tego, że będziemy wtedy w szczytowej formie i uzyskamy awans do turnieju finałowego, który odbędzie się za rok. Czujemy, że jesteśmy silni i możemy powalczyć w tym turnieju eliminacyjnym, musimy powalczyć – nie ukrywa Paweł Halaba. Biało-czerwoni zmierzą się tam kolejno z Chorwacją, Bułgarią, Słowenią, Włochami i na zakończenie zawodów z reprezentacją Turcji. – Wszystkie zespoły będą mocne, nikt tam nie znajduje się z przypadku i każdy mecz będzie ciężki – nie ukrywa przyjmujący reprezentacji Polski. Młody siatkarz przyznał także, że w drużynie nie będzie problemu ze zgraniem. – Praktycznie co roku mamy podobną dwunastkę, więc już parę lat ze sobą gramy, więc o to zgranie jest nam na pewno łatwiej – mówi Paweł Halaba.Dla niego z pewnością tym bardziej ważna jest każda jednostka treningowa, bowiem Halaba ma za sobą okres długiej rekonwalescencji spowodowanej odniesioną w grudniu poważną kontuzją skręcenia stawu skokowego i operacją. – Już czuję się dobrze, wróciłem do zdrowia. Teraz na każdym treningu daję z siebie wszystko, aby wrócić do tej formy sprzed kontuzji – zapewnia dwudziestolatek, który niedawno podpisał z AZS-em Politechniką Warszawską nową umowę. – I dobrze, że się tak stało. Mam nadzieję, że im się za to zaufanie odwdzięczę – zakończył Paweł Halaba.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacje młodzieżowe, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-06-22

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved