Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Paweł Frankowski: Zwycięstwo najlepiej smakuje na boisku

Paweł Frankowski: Zwycięstwo najlepiej smakuje na boisku

fot. Michał Szymański

W związku z epidemią koronawirusa rozgrywki Ligi Siatkówki Kobiet zostały zakończone po rundzie zasadniczej. Zespoły rozegrały pełną rundę, 22 kolejki systemem każdy z każdym u siebie i na wyjeździe. – Zwycięstwo najlepiej smakuje na boisku, gdy jest wyszaprane, wywalczone, tak jak to miało miejsce w Pucharze Polski w Nysie – powiedział prezes Chemika Paweł Frankowski.

W normalnych okolicznościach rozpoczęły by się mecze play-off, jednak epidemia nie pozwala sportowcom na powrót do grania. Dlatego mistrzem Polski została drużyna najwyżej sklasyfikowana w ligowej tabeli, czyli Chemik.  – Nikt nie chce zdobywać tytułów w takich okolicznościach. Zwycięstwo smakuje najlepiej, kiedy wygrywa się je na parkiecie, choćby w tak dramatycznym meczu, jak kilka  tygodni temu w finale Pucharu Polski. To trofeum smakowało świetnie, było wyszarpane,  wywalczone, wygrane  charakterem. Koronawirus sprawił jednak, że możliwości zdobycia tytułu zostały okrojone – stwierdził Paweł Frankowski, prezes polickiej drużyny.– Nie ma już miejsca na wybieranie z kilku możliwych opcji, nie ma miejsca na wymarzone scenariusze. Jest smutna rzeczywistość, którą trzeba zaakceptować i odnaleźć się w niej na tyle, na ile jest to możliwe. W tych okolicznościach, w których jesteśmy, Chemik zasłużenie został mistrzem Polski. Zagraliśmy pełne dwie rundy, każdy z każdym, nie ma mowy o przypadku. Pełne 22 spotkania wyłoniły ekipę najbardziej systematyczną i jesteśmy nią my. Oczywiście, w play-offach mogłoby być różnie i nie ma gwarancji, że regularność rundy zasadniczej dałaby nam mistrza. Play-offów jednak nie będzie, więc taka dyskusja nie ma miejsca. W trakcie trwania całego sezonu czterokrotnie pokonaliśmy ŁKS, aktualnego mistrza Polski, dwukrotnie Developres, wicelidera tabeli, dwukrotnie Budowlanych i Legionovię, czyli czołówkę tabeli. Na 32 rozegrane spotkania wygraliśmy 31. Wygraliśmy Superpuchar i Puchar Polski. Jeśli ktoś w kraju, w obecnej sytuacji, zasługuje na tytuł mistrza, to moim zdaniem jest to Grupa Azoty Chemik Police – dodał prezes Chemika

To ósme mistrzostwo Polski w historii klubu z Polic i szóste od momentu powrotu do ekstraklasy. Chemik staje się jedną z najbardziej utytułowanych ekip w historii żeńskiej siatkówki.

źródło: chemik-police.com

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved