Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Pavla Smidova wraca do LSK

Pavla Smidova wraca do LSK

Po rocznej przerwie Pavla Smidova (znana wcześniej pod nazwiskiem Vincourova) wraca do Ligi Siatkówki Kobiet. Tym razem nie będzie jednak występowała w Budowlanych Łódź, a w BKS-ie Profi Credit Bielsko-Biała. Będzie to już czwarty sezon czeskiej rozgrywającej na polskich parkietach.

Powoli trwa odkrywanie kart BKS-u Profi Credit Bielsko-Biała na nadchodzący sezon. W środę klub ogłosił, że nową jego rozgrywającą będzie Pavla Smidova, bardziej znana pod panieńskim nazwiskiem Vincourova. Doświadczona zawodniczka dobrze znana jest z gry w Lidze Siatkówki Kobiet, bowiem występowała w barwach Grot Budowlanych Łódź. Swoją przygodę z łódzkim klubem zaczęła w sezonie 2015/2016, a zakończyła w sezonie 2017/2018. Przez trzy lata z Budowlanymi sięgnęła po Puchar oraz Superpuchar Polski, a także wywalczyła srebrny oraz brązowy medal w LSK. W sezonie 2018/2019 miała bronić barw Proximy Kraków, ale klub wycofał się z rozgrywek, więc 28-letnia siatkarka zdecydowała się na powrót do Czech.W ostatnim sezonie Smidova reprezentowała barwy czeskiego Olympu Praga, z którym znalazła się w czołowej czwórce rodzimej ekstraklasy. Ale w niej najpierw przegrała batalię o awans do finału, a następnie w dwumeczu musiała uznać wyższość Dukli Liberec w rywalizacji o trzecie miejsce. W zespole z Bielska-Białej o miano pierwszej rozgrywającej będzie rywalizowała z Martą Krajewską.

Przypomnijmy, że BKS Bielsko-Biała w minionym sezonie uplasował się w czołowej szóstce, ale po zakończeniu rozgrywek zajdą w nim duże zmiany. Na zakończenie kariery zdecydowała się Katarzyna Konieczna, a z ekipą z Beskidów pożegnało się kilka kluczowych zawodniczek. Do nich można zaliczyć reprezentantki Polski, czyli Julię Nowicką (rozgrywająca), Paulinę Maj Erwardt (libero), a także Emilię Muchę (przyjmująca). Poza tym w Bielsku-Białej nie zagrają już Nina Herelova, Dominika Kozyra oraz Magda Jagodzińska. Barw BKS-u nadal broniły będą za to – Kornelia Moskwa, Olivia Różański, Martyna Świrad, Marta Krajewska oraz Marta Wellna.

Zobacz również:
Karuzela transferowa LSK

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved