Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Paulina Zaborowska: Niewiele wiedziałyśmy wcześniej o zespole Egiptu

Paulina Zaborowska: Niewiele wiedziałyśmy wcześniej o zespole Egiptu

fot. fivb-org

 – To był trudny mecz, niewiele wiedziałyśmy wcześniej o zespole Egiptu – mówiła po pierwszym wygranym meczu w mistrzostwach świata juniorek rozgrywająca reprezentacji Polski, Paulina Zaborowska. – Jutro czeka nas bardzo trudne spotkanie, planujemy zrobić wszystko co w naszej mocy, by je wygrać – mówił po tym spotkaniu trener Waldemar Kawka.

Reprezentantki Polski w pierwszym swoim meczu mistrzostw świata juniorek pokonały 3:0 Egipt. – To był nasz pierwszy mecz. Przeanalizowaliśmy przeciwnika i mamy dobry rezultat. Jutro czeka nas bardzo trudne spotkanie, planujemy zrobić wszystko co w naszej mocy, by je wygrać – mówił po tym spotkaniu trener Waldemar Kawka. Przed biało-czerwonymi w sobotę trudny mecz z Chinkami, które przegrały swój mecz z Peru 2:3.Polki rozpoczęły mecz z Egiptem dość nerwowo i długo szukały swojej gry. Z każdym kolejnym setem jednak zdobywanie punktów przychodziło im łatwiej, a ich gra wyglądała lepiej. – To był trudny mecz, niewiele wiedziałyśmy wcześniej o zespole Egiptu. To zespół z Afryki, a my znamy przede wszystkim tylko zespoły z Europy. Jutro czeka nas trudny mecz z reprezentacją Chin, ale mam nadzieję, że pokażemy naszą dobrą grę – przyznała kapitan biało-czerwonych, Paulina Zaborowska.

Egipcjanki na mistrzostwa świata juniorek przyjechały z zupełnie innymi celami i dla nich każdy wygrany mecz czy set jest sporym sukcesem. – Reprezentacja Polski ma o wiele większe doświadczenie niż my. Jesteśmy w bardzo trudnej grupie, ale staramy się dać z siebie to, co najlepsze. Przyjechaliśmy nieco wcześniej, by móc rozegrać kilka sparingów, a teraz naszym celem jest poprawa wyników – nie ukrywał egipski szkoleniowiec, Mohamed Ahmed.Czujemy pewien smutek, ale wykonałyśmy dobrą pracę i wynik nie był aż taki zły. Jutro postaramy się pokazać, co w naszej mocy, ale też czeka nas bardzo trudne spotkanie – dodała kapitan reprezentacji Egiptu, Nourallah Amin. 

źródło: fivb.org, inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved