Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > mistrzostwa świata > Paulina Zaborowska: Jesteśmy wśród najlepszych zespołów na świecie

Paulina Zaborowska: Jesteśmy wśród najlepszych zespołów na świecie

fot. pzps.pl

Reprezentacja Polski juniorek z pierwszego miejsca w grupie B awansowała do kolejnej fazy mistrzostw świata. Na zakończenie pierwszej części rywalizacji Polki pokonały Peru 3:0. – Zagraliśmy bardzo dobry mecz i górowaliśmy z naszymi umiejętnościami siatkarskimi. Baliśmy się o naszą pozycję, ale osiągnęliśmy to, co chcieliśmy – przyznał po meczu trener Waldemar Kawka.

W pierwszej rundzie mistrzostw świata Polki odniosły dwa zwycięstwa 3:0 i raz uległy po tie-breaku. Pozwoliło im to awansować do kolejnej części rozgrywek z pierwszego miejsca w grupie. – Jesteśmy bardzo szczęśliwe. Teraz jedziemy do kolejnego miasta i oficjalnie jesteśmy wśród najlepszych zespołów na świecie – powiedziała po ostatnim spotkaniu Paulina Zaborowska, kapitan reprezentacji Polski.Polki popełniły znacznie więcej błędów niż rywalki (22 do 10). Nie przeszkodziło im to jednak w górowaniu nad przeciwniczkami w każdym z siatkarskich elementów. Biało-czerwone zdobyły znacznie więcej punktów w ataku (50 do 35), częściej blokowały rywalki (9 do 4) oraz skuteczniej zagrywały (6 asów przy zaledwie jednym reprezentantek Peru). – Czujemy, że wróciliśmy do turnieju. Bardzo dobrze czujemy się po tym zwycięstwie. Zagraliśmy bardzo dobry mecz i górowaliśmy z naszymi umiejętnościami siatkarskimi. Baliśmy się o naszą pozycję, ale osiągnęliśmy to, co chcieliśmy. Teraz jest czas na przygotowanie naszej strategii na następną fazę, krok po kroku – powiedział trener Polek Waldemar Kawka.

Reprezentantki Peru przed meczem z Polkami pokonały Chinki 3:2 i Egipcjanki 3:0. Porażka z Polską była pierwszą w tym turnieju. Brak zdobytego punkty w starciu z biało-czerwonymi i triumf 3:0 Chinek nad Egipcjankami w ostatnim spotkaniu grupy B sprawiły, że Peruwianki zakończyły tę fazę na 3. miejscu w tabeli. – Te turnieje są nieprzewidywalne. Możesz wygrywać wszystkie swoje mecze, zbierać zwycięstwa, ale pod koniec wszystko zostanie rozstrzygnięte. Możliwe, że w naszej grupie zdarzy się, że sety i punkty nie będą dla nas korzystne. Musimy pamiętać, że może to się zdarzyć, nie można czekać na wyniki innych. Teraz spróbujemy osiągnąć jak najlepszą pozycję na tym turnieju – mówiła tuż po spotkaniu z Polską Natalia Malaga, trener reprezentacji Peru.

źródło: FIVB, opr. własne

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved