Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Paulina Szpak: Mam nadzieję, ze teraz pójdziemy już do przodu

Paulina Szpak: Mam nadzieję, ze teraz pójdziemy już do przodu

– Wielkie gratulacje dla dziewczyn, dla całej trzynastki. Świetnie reagowały na treningu, realizowały to, co sobie założyliśmy. Zwycięstwo to przede wszystkim sukces zawodniczek, a nie mój, ja mogę tłumaczyć się z porażek – mówił po pierwszym wygranym meczu w tym sezonie trener Radomki Radom, Adam Grabowski. – Myślę, że ta wygrana nam bardzo pomoże i będziemy teraz walczyć z większym spokojem – przyznała Paulina Szpak.

Radomka po raz pierwszy w tym sezonie Ligi Siatkówki Kobiet zakończyła mecz jako zespół zwycięski. Podopieczne trenera Adama Grabowskiego pokonały na swoim terenie #VolleyWrocław 3:1. – Wielkie gratulacje dla dziewczyn, dla całej trzynastki. Świetnie reagowały na treningu, realizowały to, co sobie założyliśmy. Zwycięstwo to przede wszystkim sukces zawodniczek, a nie mój, ja mogę tłumaczyć się z porażek. Ważne, żeby przede wszystkim w głowach dziewczyn był spokój, by były pewne tego co robią i na tym się właśnie skupiamy Numerem jeden dla mnie jest organizacja gry w obronie, zresztą w tym meczu było widać, że gdy rywalki przycisnęły w obronie, to nie daliśmy rady. W czwartym secie zwróciłem na to uwagę, że jak zaczniemy bronić, to będziemy grać. Było kilka fajnych obron i nagle się wszystko odwróciło – mówił o tym spotkaniu trener Adam Grabowski.

W końcu coś ruszyło. Bardzo się cieszymy i poczułyśmy wielką ulgę po tym meczu. Zagrałyśmy dobre spotkanie, takie, jak powinnyśmy też grać wcześniej. Mam nadzieję, ze teraz pójdziemy już do przodu i zaczniemy wygrywać więcej spotkań. Myślę, że ta wygrana nam bardzo pomoże i będziemy teraz walczyć z większym spokojem. Do tej pory czułyśmy ogromną presję, nie jest łatwo grać z tyloma przegranymi na koncie, więc myślę, że nam to dużo da – mówiła rozgrywająca radomskiej drużyny, Paulina Szpak, która w tym spotkaniu zdobyła 8 punktów, w tym aż sześć atakiem. – Dostałam pozwolenie, a wręcz nakaz od trenera. Dobrze się z tym czuję, będę chciała częściej wykorzystywać te lewą rękę i atakować – przyznała zawodniczka Radomki.

Po dwóch wygranych setach radomianki przegrały jednak trzeciego i mogły zwątpić w końcowy sukces. – Fajnie, że się pozbierałyśmy po tym secie. Niektóre mecze też miałyśmy już wygrane, ale przytrafiały się nam przestoje. Teraz też taki był w trzecim secie, ale się przełamaliśmy, zaczęłyśmy znów grać i wygrałyśmy – cieszyła się Paulina Szpak. Teraz przed Radomką trudny mecz w Bydgoszczy z Pałacem. – Każdy zespół ma równe szanse na początku. Liga jest taka, że ja tu nie widzę jakichś łatwiejszych meczów, ale też nie uważam, byśmy nie mogli wygrać nawet z faworytem. Można to zrobić, tylko trzeba spełnić parę warunków – zauważył trener Adam Grabowski..

źródło: opr. własne, Radomka Radom - Youtube