Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Paulina Stroiwąs: Musimy być do końca skoncentrowane

Paulina Stroiwąs: Musimy być do końca skoncentrowane

MKS Dąbrowa Górnicza wygrał dwa mecze w I lidze i ma na swoim koncie sześć punktów. – Wiedziałyśmy, że musimy być do końca skoncentrowane, ponieważ tylko taka postawa sprawi, że odniesiemy zwycięstwo – powiedziała Paulina Stroiwąs.

Swoje drugie spotkanie w lidze MKS rozegrał z innym spadkowiczem, ekipą Budowlanych Toruń. W ekipie z Torunia doszło do dużych roszad kadrowych, młode zawodniczki nie potrafiły przeciwstawić się dąbrowiankom i zeszły z boiska pokonane. – Na mecz z Budowlanymi mobilizowałyśmy się, w ekipie z Torunia grają dziewczyny, które występowały w pierwszoligowych drużynach. W drużynie gości gra Dominika Minicz mająca za sobą występy w wielu klubach (nazwisko panieńskie Sieradzan – przyp. red.), szczególnie po wygranym drugim secie do 6 zdawałyśmy sobie sprawę, że jeszcze bardziej musimy się skoncentrować i nie możemy odpuszczać. W trzecim secie wpadło nam co prawda kilka piłek, ale w porę wyciągnęłyśmy wnioski i dosyć szybko przechyliłyśmy szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W drugim secie zagrywałam dosyć długo, to fakt (od stanu 13:5 do stanu 23:5 – przyp. red.), miałam za zadanie nie popsuć zagrywek i to mi się udało, z czego jestem bardzo zadowolona. Uważam, że ten mecz nie był łatwy, choć wynik pokazuje co innego – stwierdziła zawodniczka. W podobnym tonie wypowiedziała się Sandra Szczygioł.Chciałyśmy się bardzo dobrze zaprezentować przed własną publicznością, wiadomo, że początek sezonu bywa trudny, ale z drugiej strony po cichu liczyłyśmy na komplet punktów i nam się to udało. Zdawałyśmy sobie sprawę, że po tak łatwo wygranej partii musimy być do końca skoncentrowane i tylko taka postawa może przynieść nam końcowy sukces. Trener nas bardzo zmobilizował w tym secie, udzielił nam cennych wskazówek i to w znaczny sposób pomogło nam wygrać ten set, jak i cały mecz. W każdym meczu przeciwnicy będą się na nas nastawiać, dla nas będą się liczyły każde punkty, każde spotkanie będzie dla nas istotne. Na pewno nikt niczego nam za darmo nie odda, my będziemy musiały bardzo się starać o kolejne – dodała.

Od samego początku gospodynie dominowały w każdym elemencie siatkówki, torunianki były bezradne i ich inauguracja sezonu w Dąbrowie Górniczej wypadła bardzo słabo. – W obronie i w kontratakach zagrałyśmy bardzo dobrze, bardzo dużo punktów w kontratakach zdobyłyśmy. Torunianki z kolei miały problemy z przyjęciem, dobrze zagrywałyśmy, nie psułyśmy zagrywek i to zadecydowało o naszej wygranej – przyznała atakująca ekipy z Zagłębia.

Środkowa dąbrowskiej ekipy przyznała, że to dopiero początek ligi i wiele rzeczy może się w niej wydarzyć, istotnym czynnikiem, który będzie wzajemne poznanie się i zgranie zespołu. – Będziemy się starały wygrać jak najwięcej meczów, wiemy, że to jest dopiero początek ligi, musimy poznać tę ligę, jak i siebie nawzajem. Wiadomo, że kilka dziewczyn występujących w naszym zespole grało wcześniej w Lidze Siatkówki i teraz wszystkie muszą przyzwyczaić się do występów w niższej klasie rozgrywkowej. Według mnie różnica pomiędzy obiema ligami jest choćby w piłkach, piłkami z LSK lepiej się zagrywa, a piłkami z I Ligi lepiej przyjmuje się zagrywkę. Od moich ostatnich występów w Murowanej Goślinie minęło dwa lata i wiele zawodniczek już nie gra – zakończyła środkowa Paulina Stroiwąs.