Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Paulina Stroiwąs: Chcemy uniknąć barażu

Paulina Stroiwąs: Chcemy uniknąć barażu

fot. Sylwia Lis

Siatkarki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski nie były faworytkami środowego meczu z Chemikiem Police i z województwa zachodniopomorskiego wyjechały bez punktów. W pierwszym i trzecim secie postawiły jednak mistrzyniom Polski wysoką poprzeczkę. – Myślę, że zagrałyśmy na pewno lepsze spotkanie niż poprzedni mecz z ŁKS-em Łódź – powiedziała po meczu Paulina Stroiwąs.

Podopieczne trenera Adama Grabowskiego na pewno nie były łatwym przeciwnikiem dla Chemika. Jedynie w drugiej odsłonie nie były w stanie nawiązać walki z policzankami. – Myślę, że zagrałyśmy na pewno lepsze spotkanie niż poprzedni mecz z ŁKS-em Łódź. Walczyłyśmy, ale już ten drugi set nam uciekł. Wyszłyśmy jednak po tej dziesięciominutowej przerwie i miałyśmy swoje szanse, ale ich nie wykorzystałyśmy. Dziewczyny z Chemika są jednak już tak doświadczone, że gdy tylko złapią już swojego rywala, to nie odpuszczą – skomentowała spotkanie środkowa KSZO, Paulina Stroiwąs. Drugi set był zupełnie jednostronnym widowiskiem, o którego losach zadecydowała długa seria serwisowa Malwiny Smarzek. – W tym drugim secie uciekło nam przyjęcie, Malwina Smarzek pogoniła nas zagrywką. Po dziesięciominutowej przerwie chciałyśmy odwrócić losy meczu, ale niestety nam się nie udało – oceniła siatkarka.

Jak przyznała środkowa, ostrowczanki mimo iż nie były faworytkami, nie jechały do Polic, by tylko i wyłącznie rozegrać mecz. – Jechałyśmy tutaj z bojowym nastawieniem. Wiadomo, że chcemy walczyć z każdym. Zresztą ten sezon pokazuje, że w tej lidze każdy z każdym może wygrać. Padają nieraz takie wyniki, że aż się same dziwimy – nie ukrywała Stroiwąs. Po nieco dłuższej przerwie rywalkami KSZO będą zespoły z Torunia i Krakowa. – To będą bardzo ważne mecze dla układu tabeli i już od następnego tygodnia zaczniemy się do nich przygotowywać. Każdy na pewno będzie chciał wygrać i na pewno należy spodziewać się ciężkiej przeprawy – nie ukrywała zawodniczka ostrowieckiej drużyny.Obecnie KSZO z dorobkiem 23 punktów zajmuje 11. miejsce w ligowej tabeli i walczy o uniknięcie barażu o utrzymanie w LSK. – Przed sezonem każdy na spisywał na straty i myślę, że ta pozycja jest na pewno lepsza niż w poprzednim sezonie, gdzie zajęłyśmy ostatnie miejsce. Chcemy w tym roku na pewno uniknąć barażu i oczywiście spadku – stwierdziła Paulina Stroiwąs. Co jest kluczem do takich, a nie innych rezultatów? – Myślę, że atmosfera, zespołowość. Jeżeli któraś z nas popełni błąd, druga stara się to naprawić, trzymamy się zawsze razem, wzajemnie się napędzamy i sobie pomagamy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2018-03-09

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2018 Strefa Siatkówki All rights reserved