Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > rozgrywki młodzieżowe > Paulina Sobolewska: Obrona tytułu nie jest czymś łatwym

Paulina Sobolewska: Obrona tytułu nie jest czymś łatwym

fot. lts legionovia

– Wiedziałyśmy, że obrona tytułu nie jest czymś łatwym, jednak wola walki nie pozwalała nam przestać myśleć o tym najwyższym celu. Cała drużyna pracowała bardzo ciężko na ten sukces nie tylko na tym turnieju, ale przez cały rok. Tak więc zwycięstwo miało być dla nas ukoronowaniem tej ciężkiej pracy – powiedziała kapitan LTS-u Legionovii Paulina Sobolewska.

 Wasz trener Wojciech Lalek zdobył czwarte złoto z LTS-em. Czy z każdym rokiem jego zapał do pracy jest jeszcze większy? Nadal, trenując pod jego ręką, czujecie głód zwycięstw?

Paulina Sobolewska: – Nigdy nie odczułam tego, by nasz trener nie chciał osiągnąć kolejnego sukcesu, zresztą tak jak chyba każdy trener i sportowiec. Uważam, że jego zapał do pracy jest ciągle olbrzymi i nieustannie zaraża tym zapałem nas wszystkie. Nieocenione było też to, że w trudnych momentach sezonu powtarzał nam, o co walczymy i potrafił motywować nas do dalszej pracy. Myślę, że żadna z nas nawet na chwilę nie poczuła czegoś w rodzaju „niechęci do zwycięstwa”, a wręcz przeciwnie. Po pierwszych medalach nasza chęć do zdobywania następnych jeszcze wzrosła i myślę, że głód zwycięstwa nigdy nie ustąpi. Satysfakcja i radość, jaką się wtedy odczuwa, jest nie do opisania.

W piątkowym spotkaniu z Pałacem nie zagrałyście wybitnego spotkania. Dobre momenty przeplatały się z gorszymi i ostatecznie rywal okazał się lepszy. Czy czułyście dużą presję przed finałem?

– Pałac, jak to zawsze bywa, okazał się trudnym rywalem. W tym sezonie spotkałyśmy się z nim pięć razy i każde spotkanie było dość emocjonujące. Mecz grupowy nie do końca przebiegł po naszej myśli, lecz przed finałem wyciągnęliśmy wnioski. Trenerzy spędzili mnóstwo czasu na analizie poprzednich spotkań, by w finale dopracować to, czego zabrakło. Myślę, że przed finałem nie było czegoś w rodzaju presji. Każda z nas dobrze wiedziała, po co tam jest i co chce osiągnąć. To, że naszym rywalem był właśnie Pałac Bydgoszcz, wyzwoliło w nas jeszcze tylko dodatkową motywację. Pałac jest naprawdę super drużyną, „bijemy się” z nim chyba od zawsze i dlatego wygrać z nim to olbrzymia satysfakcja.

Czego życzyć tobie i drużynie na przyszłość? Jak można was zdopingować, abyście w kolejnym sezonie znów wniosły się na najwyższy poziom?

– Myślę, że ani nas, ani trenera nie trzeba dodatkowo dopingować do pracy, bo po takich zwycięstwach motywacja nie maleje, tylko rośnie ze zdwojoną siłą. Dlatego też mogę zapewnić, że zarówno zawodniczki, jak i trenerzy zrobią wszystko, by ten sukces powtórzyć za rok. Chciałabym też podziękować naszym rodzicom, znajomym i wszystkim wspaniałym kibicom Legionovii za to, że byli z nami przez cały sezon, wierzyli w nas, wspierali i dopingowali. Postaramy się dostarczyć kibicom równie wspaniałych emocji za rok.

Autor wywiadu: Michał Machnacki

 

źródło: gazetapowiatowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, rozgrywki młodzieżowe

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2017-04-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved