Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Paulina Majkowska: Mam nadzieję, że świąteczny zastój jest już za nami

Paulina Majkowska: Mam nadzieję, że świąteczny zastój jest już za nami

fot. Piotr Woźniak

– Pokazałyśmy się z dobrej strony w elementach zagrywki i obrony. Końcówki setów zagrałyśmy z chłodną głową, kończąc ważne piłki w ataku. Mam nadzieje, że „świąteczny zastój” jest już za nami, a w każdym następnym meczu będziemy prezentowały się coraz lepiej – podkreśliła Paulina Majkowska, zawodniczka Jokera Świecie.

Siatkarki Jokera Świecie w miniony weekend odniosły pierwsze zwycięstwo w tym roku. Podopieczne Marcina Wojtowicza pokonały rywalki z Tarnowa, rehabilitując się tym samym za porażkę z San-Pajdą. – Jak widać porażka z zespołem z Jarosławia wcale nas nie osłabiła. Wydaje mi się, że mentalnie wręcz przeciwnie – dostałyśmy jeszcze większej motywacji do gry. To był dobry mecz, wykorzystałyśmy słabsze elementy przeciwnika, co przełożyło się na pozytywny wynik. Każda zawodniczka, która wyszła na parkiet, dobrze wykonała swoje zadanie. Pora na kolejne zwycięstwa – skomentowała Adrianna Kukulska, przyjmująca drużyny ze Świecia, która w meczu z Grupą Azoty PWSZ wywalczyła 12 oczek.Na parkiecie pojawiła się także Paulina Majkowska, dla której był to pierwszy mecz w 2020 roku. – Dobrze jest wrócić do gry. Cieszę się, że dostałam tę możliwość pomimo czterodniowej absencji na treningach. Początek meczu był dla mnie trudny, lecz z czasem pomału wracałam na odpowiednie tory. Niestety, kontuzje są nieodzownym elementem życia każdego sportowca, jednak mam nadzieje, że w tym sezonie będzie ich jak najmniej – zaznaczyła Paulina Majkowska, która nie ukrywa, że spodziewała się ciężkiej potyczki z podopiecznymi Łukasza Marciniaka, mimo że są one o wiele niżej notowane niż świecianki. – Spodziewałyśmy się trudnego spotkania. Po ostatnich meczach tarnowianki uwierzyły, że mogą wygrywać, co ewidentnie umocniło ich grę – dodała zawodniczka, która w pojedynku z tarnowiankami zapisała na swoim koncie 8 punktów.

Według niej kluczem do sukcesu była dobra postawa w defensywie oraz polu serwisowym, a także wykorzystanie słabości przeciwniczek. – Nasza drużyna zagrała bardzo dobre spotkanie, konsekwentnie i ambitnie. Pokazałyśmy się z dobrej strony w elementach zagrywki i obrony. Końcówki setów zagrałyśmy z chłodną głową, kończąc ważne piłki w ataku. Mam nadzieje, że „świąteczny zastój” jest już za nami, a w każdym następnym meczu będziemy prezentowały się coraz lepiej – podkreśliła Paulina Majkowska.

źródło: joker-swiecie.pl, opr. własne

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-01-15

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved