Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Paulina Maj–Erwardt: W zespole siła

Paulina Maj–Erwardt: W zespole siła

fot. chemik-police

Siatkarki Grupy Azoty Chemika Police bardzo pewnie wygrały rywalizację ¼ finału Pucharu CEV z Mladost Zagrzeb.  – Cieszy to, że oba mecze skończyłyśmy wynikiem 3:0. Każda z nas mogła pograć i to też jest ważne, żeby odciążyć te, które grały więcej i przy okazji pokazać, że jesteśmy zespołem. Obojętnie jaka nie byłaby zmiana, każda jest w stanie każdą zastąpić. W zespole siła – powiedziała po meczu Paulina Maj-Erwardt. Teraz policzanki koncentrują się już na finale Pucharu Polski.  – Zdobycie tego trofeum jest naszym celem i musimy do niego dążyć bez względu na to, kogo mamy po drodze.  Od środy będziemy się koncentrować już tylko i wyłącznie na Pucharze Polski – dodała libero.

 Gratuluję awansu do półfinału Pucharu CEV. W waszej grze nie brakowało błędów, ale trzeba przyznać, że w pełni kontrolowałyście to spotkanie.

Paulina Maj-Erwardt: – Dokładnie tak. Podobnie zresztą było w Zagrzebiu. Też nie ustrzegłyśmy się tam błędów, ale mimo wszystko kontrolowałyśmy grę. Cieszy to, że oba mecze skończyłyśmy wynikiem 3:0. Każda z nas mogła pograć i to też jest ważne, żeby odciążyć te, które grały więcej i przy okazji pokazać, że jesteśmy zespołem. Obojętnie jaka nie byłaby zmiana, każda jest w stanie każdą zastąpić. W zespole siła.

Ten mecz mógł być też niejako przetarciem, przygotowaniem do tego, co się będzie działo w weekend w Nysie, czyli finały Pucharu Polski.

– Cieszę się, że mamy już to za sobą, bo mimo wszystko są już myśli o Pucharze Polski, ale jeszcze był ten mecz z Chorwatkami. Możemy teraz już z czystą głową skoncentrować się na zawodach w Nysie.

Ta rywalizacja w Pucharze CEV przypomina trochę rok 2013, kiedy zdobyła pani to trofeum wraz z Muszynianką?  Teraz przed wami prawdopodobnie mecze z Volero Le Cannet.

– To były super emocje. Nikt na nas wtedy w ogóle nie stawiał, malutka Muszyna zapisała się na kartach historii europejskich pucharów. Mam nadzieję, że jesteśmy w stanie to powtórzyć. Teraz przed nami, tak jak pani mówi, chyba Volero. Nie wiem do końca też jak wygląda Dinamo Kazań.  Na razie trzeba przejść półfinał, potem będziemy myślały dalej. Fajnie, że idziemy krok po kroku i oby teraz dotrwać do tego finału.  W moich marzeniach, nie ukrywam, jest to, że gramy np. z Kazaniem w finale. Wizualizuję sobie w głowie ten cel i mam nadzieję, że uda się go zrealizować.

Kolejny  Puchar Polski już gdzieś chodzi po głowie? Wiadomo, że najpierw półfinał z San Pajdą Jarosław.

– Dokładnie, najpierw gramy z San Pajdą. Ten zespół pokonał Budowlanych Łódź i jak widać umie się zmobilizować na jeden mecz. Puchar Polski zawsze rządzi się swoim prawami. Zdobycie tego trofeum jest naszym celem i musimy do niego dążyć bez względu na to, kogo mamy po drodze.  Od środy będziemy się koncentrować już tylko i wyłącznie na Pucharze Polski.

Dla San Pajdy będzie to swojego rodzaju święto, wyjdą i nie będą miały nic do stracenia…

– Oczywiście. To jest kwestia tego, aby ten mecz nie wyrwał się spod kontroli, by było tak, jak w meczu pucharu CEV, gdzie cały czas ta kontrola była. Grałyśmy z młodymi dziewczynami z Chorwacji, podeszły do rywalizacji walecznie, zwłaszcza u siebie. We wtorek może nieco mniej, ale na początku trochę ryzykowały. Tak samo podejdzie pewnie zespół z Jarosławia, nie ma nic do stracenia. My gramy z większą presją, ale już się do tego przyzwyczaiłyśmy. Każdy tak do nas podchodzi, że on nic nie musi, a my jesteśmy w roli faworyta. To moim zdaniem nie jest problem, musimy być cały czas skoncentrowane i grać swoją siatkówkę.

Nawet we wtorek pokazałyście, że waszą siłą jest to, iż potraficie trzymać koncentrację. Mogą oczywiście zdarzyć się dwie, trzy piłki przestoju, ale szybko wracacie.

– Nad tym dużo pracujemy. Czasem jeszcze nie wychodzi tak jak powinno i się irytujemy z tego powodu. Wtedy każda na siebie spojrzy, jesteśmy razem i próbujemy rozwiązać tę sytuację.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, europejskie puchary, Puchar Polski

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-03-04

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved