Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Liga Siatkówki Kobiet > Paulina Maj-Erwardt: Udało nam się stworzyć wspaniały zespół

Paulina Maj-Erwardt: Udało nam się stworzyć wspaniały zespół

fot. Michał Szymański

– Udało nam się stworzyć wspaniały zespół. Potrafiłyśmy być mocne mentalnie w ważnych momentach i nawet, gdy nie wszystko nam wychodziło. Tak było w finale Pucharu Polski czy meczach z Galatasaray w Pucharze CEV. Trochę tylko żal, że nie miałyśmy okazji świętować z kibicami tytułu mistrza Polski i nie dokończyłyśmy rywalizacji w Pucharze CEV – powiedziała po zakończonym sezonie libero zespołu z Polic, Paulina Maj-Erwardt.

Grupa Azoty Chemik Police ma za sobą udany sezon. Policzanki przegrały w nim tylko jeden mecz i zostały mistrzyniami Polski. – To był rzeczywiście bardzo udany sezon. Udało nam się stworzyć wspaniały zespół. Potrafiłyśmy być mocne mentalnie w ważnych momentach i nawet, gdy nie wszystko nam wychodziło. Tak było w finale Pucharu Polski czy meczach z Galatasaray w Pucharze CEV. Trochę tylko żal, że nie miałyśmy okazji świętować z kibicami tytułu mistrza Polski i nie dokończyłyśmy rywalizacji w Pucharze CEV – przyznała Paulina Maj-Erwardt.Drużyna z Polic bardzo dobrze prezentowała się w europejskich rozgrywkach. W ćwierćfinale bez najmniejszych problemów wyeliminowała Maldost Zagrzeb. Również rywalizację na tym polu przerwała pandemia koronawirusa. – Już na początku tych rozgrywek udało nam się pokonać jednego z faworytów Galatasaray Stambuł, a w półfinale miałyśmy spore szanse wyeliminować francuski Volero Le Cannet. Ja miałam już okazję zdobyć Puchar CEV z drużyną z Muszyny i wiem, że jest to jedno z największych przeżyć w sportowej karierze. Można umniejszać rangę Pucharu CEV w stosunku do Ligi Mistrzyń, ale i w tych pierwszych rozgrywkach grają mocne drużyny, tak jak wspomniane już Galatasaray – podkreśliła libero.

Przez sytuację w kraju sezon zakończył się znacznie wcześniej, pod znakiem zapytania stoją teraz rozgrywki reprezentacyjne. Rozpoczęcie kolejnego sezonu planowane jest dopiero na koniec września. Jeśli jednak sytuacja w kraju na to pozwoli PLS planuje zorganizować dodatkową letnią ligę na piasku. – Słyszałam, że mamy rywalizować na piasku w czteroosobowych składach. Z punktu widzenia marketingowego jeden turniej mógłby być fajnym pomysłem. Choć jestem z pokolenia, które w przygotowaniach do sezonu często korzystało z zajęć na piasku, to różnice w obu odmianach siatkówki są zbyt duże, aby można byłoby łączyć na dłużej plażówkę z odmiana halową – skomentowała Maj-Erwardt.

źródło: 24kurier.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Liga Siatkówki Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2020-04-20

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved