Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Paulina Maj-Erwardt: Stać mnie na więcej

Paulina Maj-Erwardt: Stać mnie na więcej

fot. Michał Szymański

W nie najlepszych nastrojach reprezentacja Polski kobiet wróciła z finałów mistrzostw Europy. Polkom nie udało się bowiem zakończyć eskapady do Ankary sukcesem w postaci medalu. – Zawsze czuję niedosyt, zawsze myślę, że stać mnie na więcej. I wydaje mi się, że zabrakło nam postawienia kropki nad „i” – stwierdziła po przylocie Paulina Maj-Erwardt.

Choć „biało-czerwone” nie były faworytkami do zdobycia „krążka”, to wielu liczyło na ostateczne powodzenie w ME. Ostatecznie jednak Turczynki, a potem Włoszki nie pozwoliły podopiecznym Jacka Nawrockiego cieszyć się ze zdobycia podium. – Zawsze czuję niedosyt, zawsze myślę, że stać mnie na więcej. I wydaje mi się, że zabrakło nam postawienia kropki nad „i”. Za nami bardzo fajny turniej. W Polsce grało nam się wspaniale. Powiedziałam dziewczynom, że jestem pewna, iż gdybyśmy mecz o trzecie miejsce zagrały w Polsce, to dziś stałybyśmy z krążkiem na szyi. Nasza publiczność była wspaniała, dodawała nam skrzydeł i może tych skrzydeł troszeczkę zabrakło w Ankarze – powiedziała Paulina Maj-Erwardt.Libero kadry szerzej oceniła też dwa rozegrane w Turcji spotkania. – Na mecz z Turczynkami nastawiałyśmy się tak, jakby to był nasz ostatni mecz, jakbyśmy grały o wszystko, ale Turczynki zagrały bardzo dobre spotkanie i przegrałyśmy z nimi sportowo. Włoszki natomiast były do ugryzienia, ale nie dałyśmy im rady i nie postawiłyśmy tej kropki nad „i”. A szkoda – stwierdziła siatkarka.

Żeńska drużyna narodowa nie będzie miała od siebie zbyt długiej przerwy. „Orlice” wrócą do rywalizacji w styczniu przyszłego roku, stając do walki w kontynentalnych kwalifikacjach do igrzysk olimpijskich. Po doświadczeniach z obecnego sezonu reprezentacyjnego Maj-Erwardt sądzi, iż Polki wrócą do gry silniejsze. – Każdy sukces dodaje skrzydeł i wzbudza w człowieku większą pewność siebie. Jesteśmy silniejsze, ale to zweryfikuje turniej w styczniu, decydujący o tym, czy będziemy grać na igrzyskach, czy nie – rzekła zawodniczka Grupa Azoty Chemika Police.

źródło: polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-09-10

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved