Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski kobiet > Paulina Maj-Erwardt: Niektóre piłki muszą być lepiej dograne

Paulina Maj-Erwardt: Niektóre piłki muszą być lepiej dograne

fot. Łukasz Krzywański

W swoim ostatnim meczu turnieju Ligi Narodów rozgrywanego w Opolu Polki pokonały Tajki bez straty seta. – Azjatki trochę zaraziły nas radością z każdej piłki. Jak się wygrywa, emocje są zupełnie inne. Cieszymy się, że wygrałyśmy za trzy punkty, a to był trudny mecz – jak każdy w tym turnieju – stwierdziła środkowa reprezentacji Polski Klaudia Alagierska. 

Polki nie najlepiej rozpoczęły spotkanie, ich rywalki wypracowały kilka ,,oczek” zaliczki. Podopieczne Jacka Nawrockiego były jednak w stanie rozstrzygnąć premierową partię na swoją korzyść. Kolejne dwa sety także padły łupem biało-czerwonych. – Myślę, że te akcenty rozkładały się po równo. Po obu stronach były bardzo długie akcje, broniły niesamowicie każdą częścią ciała. Podeszłyśmy więc do tego meczu z wielką cierpliwością. Azjatki trochę zaraziły nas radością z każdej piłki. Jak się wygrywa, emocje są zupełnie inne. Cieszymy się, że wygrałyśmy za trzy punkty, a to był trudny mecz – jak każdy w tym turnieju – przyznała Klaudia Alagierska. Polki zdecydowanie lepiej od przeciwniczek zaprezentowały się w defensywie oraz w bloku, co pomogło im w odniesieniu drugiego zwycięstwa w tegorocznej edycji Ligi Narodów. – Robię co mogę, i tak jestem na siebie zła, niektóre piłki muszą być lepiej dograne. Krok po kroku, cały czas nad tym pracuję. Mam nadzieję, że będzie progres. Lubię grać z takimi zespołami, które prezentują ciekawą siatkówkę. Te obrony są bardziej na refleks. Podoba mi się to – skomentowała libero Paulina Maj-Erwardt.

Biało-czerwone rozegrają kolejny turniej Ligi Narodów w Apeldoorn, gdzie zmierzą się z Bułgarkami, Brazylijkami oraz Holenderkami. – Wydaje mi się, że chyba Holandia teraz przoduje, ale z Brazylijkami też będzie ciężko. Myślę, że każdego rywala trzeba traktować indywidualnie i przygotować się do niego na sto procent i grać na sto procent. Przede wszystkim chodzi o to, żebyśmy my nabierały doświadczenia, cieszyły z gry, tak jak tutaj. Szkoda tego meczu z Włoszkami, bo niewiele zabrakło. Trochę liczyłam, że Niemki wygrają z nimi, ale drugie miejsce też jest zaszczytne i z tego się cieszymy – powiedziała Paulina Maj-Erwardt. – Każdy turniej jest bardzo trudny, wszystkie rywalki są na najwyższym światowym poziomie. Brazylijki to światowy top, Holandia również. Zobaczymy jak to będzie. Na pewno będzie walka i postaramy się ugrać jak najwięcej punktów – zakończyła Klaudia Alagierska.

 

źródło: inf. własna, Polsat Sport

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, reprezentacja Polski kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-05-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2019 Strefa Siatkówki All rights reserved