Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Paulina Maj-Erwardt: Cieszyłyśmy się grą

Paulina Maj-Erwardt: Cieszyłyśmy się grą

fot. chemik-police.com

Chemik Police w sobotę bardzo pewnie pokonał KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. – To był taki nasz cel, aby wygrać za trzy punkty. Fajnie się to potoczyło, zaczęliśmy mecz i go skończyliśmy z dużą radością z naszej gry – powiedziała po meczu libero Chemika, Paulina Maj-Erwardt.

Byłyście zdecydowanymi faworytkami meczu z KSZO i niespodzianki nie było. Pokonałyście swoje przeciwniczki bardzo szybko.

Paulina Maj-Erwardt: – To był taki nasz cel, aby wygrać za trzy punkty. Fajnie się to potoczyło, zaczęliśmy mecz i go skończyliśmy z dużą radością z naszej gry. Cieszyłyśmy się tą grą, to było widać, że każda z nas dobrze się czuła na boisku. O to chodzi w tym wszystkim.

Ważne też chyba było to, żeby w meczu ze słabszym rywalem utrzymać koncentrację i zagrać po prostu swoje. To był chyba klucz do sukcesu?– Otóż to. Szczególnie, że utrzymywać koncentrację w takim meczu nie jest prosto, a tutaj ta koncentracja była przez całe spotkanie. Wiadomo, że trochę trudniej miały te dziewczyny, które weszły z kwadratu rezerwowych, bo zawsze trudniej jest wejść w trakcie meczu, ale pokazały klasę. Bardzo się cieszę z przebiegu tego meczu.

W tym spotkaniu w roli pierwszego szkoleniowca zadebiutował Jakub Głuszak, który jest jeszcze młodym trenerem. Dla niego to zwycięstwo jest na pewno budujące.

– Oczywiście, że tak. Postawiono go w takiej, a nie innej sytuacji. Dla niego to jest coś nowego i fajnie, że wszyscy razem wygraliśmy ten mecz. Dla niego to był debiut i na pewno się stresował. Zarząd postawił przed trenerem Głuszakiem cele, które musimy zrealizować. Wszyscy jesteśmy tego świadomi i chcemy, by tak się stało.

To zwycięstwo pozwoli wam na pewno troszkę odbudować się po ostatnich niepowodzeniach czy to w Bielsku-Białej, czy Lidze Mistrzyń.

– Na pewno. Nie można nam na pewno zarzucić, że nie chciałyśmy wygrać z Fenerbahce. To mocny przeciwnik, ale wiedzieliśmy to na samym początku. Ta rywalizacja nie przebiegła tak, jak chciałyśmy, taki jest sport i nie zawsze ma się to, czego się chce. To na pewno nie jest dla nas łatwa sytuacja, bo to też są nasze ambicje sportowca. To jest dla nas w pewien sposób coś nieudanego i my też to przeżywamy, nie tylko kibice, którzy na nas liczą. Wiemy, że zawsze można lepiej, a czasami nie wychodzi. Została nam teraz walka już tylko w naszej lidze i musimy pokazać, że zasługujemy na te tytuły. Ciężko pracujemy i mam nadzieję, że takie mecze w naszym wykonaniu, z taką determinacją i taką koncentracją wszyscy będą mogli oglądać już do końca sezonu.

Czy można powiedzieć, że wracacie powoli już do tej gry, którą prezentowałyście chociażby przed przerwą na kwalifikacje olimpijskie?

– Mam nadzieję, że tak. Ważne, że jest w nas taka pozytywna energia, radość z tego, co się robi. Każda z nas ma wysokie umiejętności i duże doświadczenie i tutaj po prostu pozytywne nastawienie będzie przynosiło korzyści.

Nie macie już niestety Ligi Mistrzyń, co powoduje, że będzie więcej czasu na trening. To jest jakiś pozytyw tego wszystkiego.

– Można to tak potraktować, że jest to jakiś pozytyw. Szkoda, że żadna z polskich drużyn się nie dostała do czołowej szóstki Ligi Mistrzyń. To na pewno nie jest dobre dla polskiej kobiecej siatkówki. Widziałam jednak, że zarówno dziewczyny z Sopotu, jak i Wrocławia naprawdę chciały i się starały. Widać było, że im zależało, by zajść jak najdalej.

Czy można powiedzieć, że to, iż taki, a nie inny wynik naszych zespołów w europejskich pucharach odzwierciedla poziom naszej ligi, że Orlen Liga nie jest na tyle silna, aby walczyć o czołowe lokaty w Lidze Mistrzyń?

– Wiem, że te trzy zespoły, które grały w tych rozgrywkach, stać na więcej. W tych meczach jednak tego do końca nie pokazałyśmy. W innych ligach też są mocne trzy, cztery zespoły, a reszta słabsza, więc to nie można tutaj zwalać na poziom ligi. Ja jestem daleka od takich usprawiedliwień, chociaż z tym poziomem u nas na pewno nie jest do końca tak, jakby się chciało.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2016-02-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved