Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Patryk Szwaradzki: Zostawimy na boisku serce dla kibiców

Patryk Szwaradzki: Zostawimy na boisku serce dla kibiców

fot. Klaudia Piwowarczyk

Ślepsk Malow Suwałki po udanym otwarciu sezonu, przegrał trzy ostatnie spotkania. Trzeba jednak przyznać, że w każdym meczu nawiązuje równorzędną walkę z teoretycznie mocniejszymi rywalami. Przeciągająca się budowa nowej hali, w której mecze będzie rozgrywać ekipa z Suwałk, sprawiła również że wszystkie dotychczasowe spotkania suwalczanie rozegrali na wyjeździe. Wkrótce jednak te niedogodności się skończą i beniaminek PlusLigi zainauguruje mecze w roli gospodarza starciem z Indykpolem AZS Olsztyn. 

O dotychczasowych doświadczeniach w lidze, a także planach na najbliższy czas i nadchodzącym spotkaniu u siebie mówi Patryk Szwaradzki – atakujący Ślepska Malow Suwałki.Mamy młody zespół. Znaczy młody połączony ze starością. Ośmiu zawodników zostało z pierwszej ligi, kilku do nas doszło, ale warto podkreślić, że są to młodzi zawodnicy. Dla większości zawodników to pierwszy sezon w PlusLidze, która różni się zdecydowanie od I ligi.  Trzeba grać dużo bardziej cierpliwie, szczególnie w końcówkach. Widać, że serca i walki nam nie brakuje, tylko te końcówki… Końcówki nam uciekają, co było dziś widać ewidentnie.

Wszyscy chwalą ekipę beniaminka, że bez kompleksów walczy z faworytami PlusLigi, ale poza wygraną z Resovią, nie przekłada się to na zdobycze punktowe. Patryk Szwaradzki zdaje sobie z tego sprawę. – Należałoby już coś znowu wygrać, ale warto podkreślić, że cały czas gramy z „górą”, z bardzo silnymi ekipami, ze wspaniałymi zawodnikami po drugiej stronie siatki, a walczymy jak równy z równym i niedużo nam brakuje – mówi atakujący Ślepska.

Najbliższe spotkanie suwalczanie rozegrają już na nowym obiekcie w roli gospodarza. O ile kibice będą z pewnością atutem Ślepska, to trudno mówić o przewadze wynikającej ze znajomości obiektu. – Tak naprawdę mecz otwarcia nowej hali, to będzie mecz na wyjeździe. Mam nadzieję, że uda nam się jak najwięcej potrenować tam przed meczem z Olsztynem. Na pewno będziemy walczyć i na boisku zostawimy serce dla naszych kibiców – zakończył Szwaradzki.

źródło: inf. własna, polsatsport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Aktualności, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2019-11-16

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved