Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Patryk Szczurek: Znowu nie mamy tego zwycięstwa

Patryk Szczurek: Znowu nie mamy tego zwycięstwa

– Na pewno szkoda tego meczu. Tym bardziej, że mieliśmy kilka piłek w górze na prowadzenie 2:0 w setach i jeżeli nie wykorzystuje się takich szans, to się przegrywa spotkanie. Mecz układał się na 3:0 dla nas, ale niestety przegraliśmy go 2:3 i znowu nie mamy tego zwycięstwa – mówił po meczu z Cerradem Czarnymi Radom Patryk Szczurek, rozgrywający bydgoskiej drużyny.

Bydgoszczanie dobrze rozpoczęli pojedynek z Czarnymi Radom, wygrywając pewnie pierwszą i trzecią partię, objęli prowadzenie w meczu 2:1. Później to jednak rywale doszli do głosu i bydgoszczanie po raz kolejny musieli uznać wyższość rywala. Tym razem lepsi po tie-breaku okazali się zawodnicy Cerradu Czarnych Radom.

– Na pewno szkoda tego meczu. Tym bardziej, że mieliśmy kilka piłek w górze na prowadzenie 2:0 w setach i jeżeli nie wykorzystuje się takich szans, to się przegrywa spotkanie. Mecz układał się na 3:0 dla nas, ale niestety przegraliśmy go 2:3 i znowu nie mamy tego zwycięstwa – ocenił Patryk Szczurek.

Spotkanie z ekipą z Radomia było bardzo szczególne dla rozgrywającego Łuczniczki, gdyż w poprzednim sezonie grał w zespole Czarnych Radom i bardzo chciał odnieść zwycięstwo przeciwko swojemu byłemu klubowi. – Zawsze chce się wygrać z zespołem, w którym grało się wcześniej. Niestety to się nie udało, choć było bardzo blisko. Szkoda, że nie wygraliśmy, bo mało nam brakowało do odniesienia zwycięstwa – przyznał rozgrywający bydgoskiej ekipy.

Patryk Szczurek czuł niedosyt zwłaszcza po przegranym drugim secie, gdzie jego drużyna miała kilka piłek w górze na skończenie drugiej odsłony. – Bardzo żałuję przechodzącej piłki w drugim secie, bo wystarczyło dołożyć rękę i byłoby 2:0. My w tym sezonie prowadząc w setach 2:1, za każdym razem przegraliśmy po tie-breaku i to się potwierdziło również tym razem. Źle zaczęliśmy czwartego seta i w ten sposób podaliśmy rywalowi rękę, a ten od razu to wykorzystał, wygrywając z nami dość gładko w tym secie. Zespół z Radomia wyszedł bardziej zmotywowany na piątego seta. Chociaż z reguły dobrze rozpoczynamy tie-breaki, lecz nagle, nie wiadomo skąd, pojawiają się u nas niewymuszone błędy i w efekcie mecz kończy się naszą porażką – wyjaśniał Szczurek.

Przegrana z Cerradem Czarnymi Radom dla podopiecznych Piotra Makowskiego była już siódmą porażką z rzędu. – Z mojej perspektywy najbardziej żałuję tego drugiego seta. W trzeciej odsłonie zespół Czarnych Radom grał dobrą siatkówkę. Już wcześniej to pokazał, wygrywając z Cuprum Lubin, Lotosem Treflem Gdańsk czy GKS-em Katowice i widać, że jest na fali wznoszącej, ale z drugiej strony to nas nie tłumaczy, skoro wygraliśmy pierwszą i trzecią odsłonę, to i jeszcze jedną byliśmy w stanie wygrać – zakończył Piotr Makowski.