Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Patryk Szczurek: Skupiamy się na swojej grze

Patryk Szczurek: Skupiamy się na swojej grze

AZS Częstochowa ma problem z ustabilizowaniem swojej gry. Częstochowianie grają nierówno, przez co po ostatniej porażce w Sanoku spadli na dziewiąte miejsce w tabeli I ligi mężczyzn. – Myślę, że głównym elementem porażki jest to, że nie potrafimy przełożyć tego, co robimy na treningach, na mecz, blokujemy się w głowach – przyznał Mateusz Siwicki, środkowy AZS-u Częstochowa.

Akademicy z Częstochowy od początku sezonu grają w kratkę. Serię przeplatania zwycięstw z porażkami przerwała dopiero przegrana w 5. kolejce w Sanoku. Przez brak zdobyczy punktowej w ostatnich dwóch pojedynkach AZS spadł na 9. miejsce w tabeli I ligi mężczyzn. – Graliśmy poprawnie półtorej seta, a później było szarpanie i chyba wiara w to, że wygramy, bardzo szybko nas uśpiła, tak teraz to odbieramy. Nie zagraliśmy później swojej siatkówki, na którą nas stać. Uciekł nam mecz przez własne złe granie – skomentował drugi trener AZS-u, Dariusz Parkitny. Otwarcie meczu nie wskazywało na to, że gospodarze sięgną po komplet oczek. Podopieczni Krzysztofa Frączka nie spuścili jednak głów i odwrócili bieg drugiego seta, a następnie przejęli kontrolę nad grą. – Drugi set może był wyrównany, ale dopiero w końcówce, ponieważ prowadziliśmy w nim od początku do stanu 16:12. Wszystko wskazywało na to, że będzie szybkie 3:0 dla nas, ale nagle coś się odwróciło i wszystko zaczęło wychodzić drużynie z Sanoka, nie mogliśmy się jej przeciwstawić. Nie radziliśmy sobie w wielu elementach, między innymi w przyjęciu. Myślę, że to dobry materiał do analizy, bo ta porażka boli bardzo nas wszystkich. Musimy odzwyczaić się od przegrywania z takimi zespołami – przyznał kapitan częstochowskiego zespołu, Patryk Szczurek.

Na problem z utrzymaniem dobrej gry zwrócił uwagę również środkowy AZS-u Częstochowa. – Pierwszy set przebiegł po naszej myśli, zagraliśmy dobrze zagrywką, wypełnialiśmy założenia taktyczne, które trener nam zlecił przed meczem, ale przy stanie 16:12 w drugim secie coś poszło nie tak, zacięliśmy się. Myślę, że głównym elementem porażki jest to, że nie potrafimy przełożyć tego, co robimy na treningach, na mecz, blokujemy się w głowach. Przyszła do nas taka myśl, że musimy wygrać z drużyną z Sanoka, nie chcę powiedzieć, że zlekceważyliśmy ją, bo tak nie jest, nie możemy lekceważyć żadnego przeciwnika, ale jest coś takiego, że przychodzi moment dekoncentracji i nie gramy tego co najlepsze. Zwalniamy rękę w zagrywce, przez to przeciwnik przyjmuje piłkę bardzo dobrze, wyprowadza akcję i wtedy my się gubimy, pod presją nie mamy jak grać i wyszło tak, że z meczu, który powinniśmy wygrać 3:0, nie przywozimy punktów. Tak być nie może – powiedział Mateusz Siwicki.

Częstochowianie w 6. kolejce zagrają w Wałbrzychu z miejscowym MKS-em Aqua Zdrój. Wałbrzyszanie są sąsiadem w tabeli akademików i z takim samym bilansem zwycięstw tracą do nich tylko jeden punkt. Jeśli AZS się nie przełamie, spadnie na 10. miejsce, a wyprzedzać będzie tylko zespoły, które punktów jeszcze nie zdobyły, czyli SMS PZPS Spała i Olimpię Sulęcin. Środkowy drużyny z Częstochowy zwrócił uwagę na to, że podopieczni trenera Bułkowskiego nie są łatwym rywalem. – Grałem pół roku w Wałbrzychu, znam ten zespół, znam jego możliwości. We własnej hali jest na pewno groźnym przeciwnikiem, ale jeżeli zagramy to, co na treningu, zaprezentujemy się z bardzo dobrej strony – mocna zagrywka, dobre przyjęcie i skuteczny atak, to na pewno te elementy pozwolą nam wygrać to spotkanie – stwierdził Siwicki. Kapitan akademików wierzy w zwycięstwo swojego zespołu. – Jeżeli my będziemy dobrze grali, to nieważne co zaprezentuje przeciwnik, i tak wiem, że damy radę wygrać za trzy punkty. Skupiamy się na swojej grze, na poprawie elementów, które nam słabiej wychodziły w tych dwóch ostatnich meczach, które przegraliśmy. Mam nadzieję, że tydzień ciężkiej pracy zaowocuje zwycięstwem w Wałbrzychu – zakończył Szczurek.

źródło: inf. własna, Radio Panorama